Diş Tartarlarını Doğal Yöntem ile Temizlemek Mümkün mü?

Diş tartarları zaman içinde diş çürümelerine ve diş kayıplarına sebep olabiliyor. Bu sebep ile zamanında önlem alınması ağız sağlığı için günlük temizliğe önem verilmesi gerekiyor. İleri düzey diş tartarlarında ise uzmandan destek alınması tavsiye edilir.

diş tartarı
diş tartarı

Diş tartarları diş temizliğine önem vermeyen, sigara, çay ve kahve tüketimi çok olan kişilerde daha fazla görülür. Bu sebep ile mutlaka diş sağlığına gereken önem verilerek diş kayıplarının önüne geçilmesi gerekir. Evde doğal yöntemleri kullanarak diş tartarlarında azalma hatta tamamen yok olmayı gözlemleyebilirsiniz. Doğal yöntemler ile diş tartarlarını temizlemek için aşağıda yer alan karşımı ayda beş kez uygulayarak kullanmanız önerilir.

Diş Tartar Temizleme Kür Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı misket limon suyu
  • 2 yemek kaşığı ay çekirdeği
  • Yarım litre su
tartar temizliği
tartar temizliği

Diş Tartar Temizleme Kürünün Yapılışı

Diş tartarını temizlemek için yukarıda yer alan malzemeleri alüminyum bir kap içine koyarak yarım saat kadar kaynatın. Kaynattığınız bu karışım ile ayda beş kez dişleriniz, diş fırçanız ile güzelce fırçalayın. Bu uygulamanın yanı sıra günlük diş temizliğine önem vermeniz de önerilir. Ayrıca elma sirkesi ile haftada bir kez dişlerinizi fırçalayarak da daha etkili sonuç alabilirsiniz. Tartarın yoğunluğuna göre diş etinizde kanamalar oluşabilir. Bu diş taşı sebebi ile oluşan iltihabın sökülmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir