Geçmişte Bıraktığınız İlişkinizin İzlerinden Kurtulmanın Yolları

İyi ya da kötü yaşadığınız bir ilişki sonrasında aradan zaman geçmesine rağmen hatırladığınız ve hayatınızdan silemediğiniz şeyler olabilir. Bu silemediğiniz anılar ve etkiler yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyor ise onlardan kurtulmanız gerek. Bunun için bazı noktalara dikkat ederek hayatınızda yapacağınız değişikliklere dikkat etmeniz yeterli.

eski ilişki
eski ilişki

Eski İlişkinizin İzlerini Yok Etmenin Püf Noktaları

Eski ilişkiniz ne olursa olsun hafızanızı kaybetmediğiniz sürece aklınızdan tamamen silinmeyecektir. Fakat hatırladıklarınızın belli bir süre sonra canınızı yakmadığını fark ettiğiniz anda bu ilişkiden tamamen kurtulduğunuzu varsayabilirsiniz.

Aklınıza geldiği anca acı çekmek yerine olumlu şeyler hatırlayarak “güzeldi fakat bitti artık hayatımı yaşamalıyım” gibi cümleler ile acınızı hafifletmeye çalışabilirsiniz. Böylelikle zamanla bu acıların dindiğini göreceksiniz.

eski sevgili
eski sevgili

Yaşadığınız sorunların tek taraflı değil iki kişinin de yaptığı hatalar sonucu kaynaklandığını kabullenmeniz ilişkinin bitmesinin tek taraflı bir seçim olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Hatalarınızı kabullenmeniz kendinize acımanızı da engelleyeceği için psikolojik açıdan daha kolay toparlanmanızı sağlayacaktır.

Eski sevgilinizin yaptığı hataları anlamaya çalışarak onu kendi içinizde affedin. Çünkü onu sürekli suçlamak ondan nefret etmenize sebep olur. Ondan nefret etmeniz ise hala ona karşı olumsuz da olsa bazı hisler beslemenize sebep olacaktır. Bu da yeni ilişkinize ya da yaşayabileceğiniz herhangi bir ilişkiye odaklanmanızı engelleyecektir. Bu sebeple onu affedin ve kendi hayatınızı en güzel şekilde yaşamaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir