Malezya’da Görülmesi Gereken 4 Önemli Yer

Her ne kadar kulağa uzak ve değişik gelse de tatil yapmak isteyen  tatil yapmak için tercih edeceği ülkelerin başında Malezya gelir. Malezya Müslüman nüfusun çok yoğun olarak var olduğu bir ülkedir. İstanbul’dan tek uçakla 10 saatte vizesiz olarak gidebileceğiniz Malezyada tatil yaparken görmeniz gereken 4 önemli yer vardır. Bunların en başında devasa gökdelenler gelir.

gökdelenler
gökdelenler

Meşhur Petrunas ikiz kuleler mutlak olarak görülmesi önünde fotoğraf çekilmesi gereken güzelliklerden birisidir. Kulenin zirvesine çıkarak başkent Kualelumpur’u izleyebileceksiniz. Malezya da çok sayıda gökdelen vardır. Malezya’da birçok  gezilecek yer var. Ancak ziyaret etmeniz gereken ikinci yer hinduların gittiği batu mağarasıdır.

ikiz kuleler
ikiz kuleler

Yemyeşil Doğası ile Malezya

Dünyanın en büyük hindu heykelinin yer aldığı ve tamamen altından olan bu heykelin bulunduğu mağara yıllık 5 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Mağaraya ulaşmak için 200’ün üzerinde basamak geçmek gerekiyor.

mağara
mağara

Basamakları adımlarken göreceğiniz şeylerin aşında maymunlar gelir. Maymunlar kedi köpek gibi sıklıkla göreceğiniz hayvanlardır.  En keyifli manzaraları göreceğiniz bu mağarada hinduların ibadet şekillerini göreceksiniz.

Malezya ziyaretinden büyüleneceğiniz mutlak olarak gezmek isteyeceğiniz yerlerden birisi sıklıkla göreceğiniz yeşil ormanlık alanladır.

malezya
malezya

Nüfusunun önemli bir bölümünün Müslüman olduğu ülkede mimari anlamda birçok güzellikte cami ile karşılaşabilirsiniz. Bu camilerin her biri yapı olarak modern özellikler taşımaktadır.  Malezya ziyaret görülmesi gereken başka yer ise binlerce farklı kuş türünün bulunduğu kuş parkları olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir