TMU Hangi Hastalıkların Tedavisinde Uygulanır?

İnsan beyni karmaşık bri yapıya sahip olmasına karşın belli bir düzen içinde tüm faaliyetleri yerine getirir. Konuşmaktan düşünme eylemine kadar tüm fonksiyonlar beyin sayesinde düzenli olarak yerine getiriliyor. Bu düzen içinde ilerleyiş sırasında hücrelerde oluşan sıkıntı ise beyinde kalıcı hasarlar bırakabildiği gibi tedavi edilebilir olan durumlarda yaşanabilir. Bu hastalıkların tedavisi aşamasında birçok farklı ilaç seçeneğine başvurulur. Bu ilaçlar ile alınan fayda ve yan etkileri arasındaki denge ise yakın değerdedir. Yan etkiye sahip olmayarak beyin hücreleri ile ilgili olarak istenen dengenin ve düzenli işleyişin geri kazanılmasına destek olan TMU tedavisi ise iyileşme olmasa da zarar vermeyen bir seçimdir. TMU tedavi uygulaması büyük oranda tedaviye yanıt için geçerli işlemi sunsa da tüm diğer yöntemlerde olduğu gibi yüzde yüz bir oran sunulmamaktadır.

TMU Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Beyin içinde yer alan hücrelerde yaşanan sıkıntılar hastalığın yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu sıkıntının giderilmesi aşamasında ise TMU tedavisi bizlerin imdadına yetişen bir yöntem sunar. Beyinde sıkıntılı olan ya da çalışma düzeninde problem oluşan hücrelere uygulanan manyetik dalga ile bu hücrelerin normalle dönemsi sağlanır.

Hücrelere uygulanacak olan dalga seçimi ve boyutu uzmanlık gerektiren bri seçim olduğu için her tedavi de olduğu gibi bu yöntemde de hekimlerden destek alınması önerilir. Uygulamanın yapılacağı yani sıkıntılı olan bölgenin tespit edilmesi gerekli olan işlemlerin yapılması sonrasında tedavi işlemine başlanır. Tedavi işleminin öncesi ve sonrasın ile ilgili olarak konusunda uzman olan Y. Doçent, Dr. Ali Akben’ den destek alabilirsiniz. Beyin ve sinir hastalıkları uzmanı hekim birçok farklı yöntem ile ilgili de hizmet sunuyor.

Akben Merkez de TMU Tedavisi

Beyin ve sinir hastalıkları ile ilgili uzman olan hekim Ali Akben sağlık kliniği olan Akben Merkez’de sizlere hizmet veriyor. Birçok tedavi yönteminin yanı sıra TMU tedavisi ile ilgili de hekimden yardım alabilirsiniz. Tedavi uygulamasının öncesi ve sonrası ile ilgili bilgilere ulaşmak ve hekimden randevu oluşturarak bu yöntem içeriğini denemek için https://www.aliakben.com/tmu-tedavisi/ adresini tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir