Zebra Perdeler için Bakım İpuçları

Zebra perdeler farklı dekorasyon stillerine olan uyumları sayesinde günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği perdelerdir. Zebra perde bakımını diğer eşyalarınızda da olduğu gibi düzenli olarak yaparsanız uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Zebra Perde Tozu Nasıl Alınır?

Zebra perdenin bakımını yapmaya ilk önce tozunu alarak başlamalısınız. Ev ortamında ya da iş yeri ortamında yer alan zebra perdeler zaman içerisinde tozlanabilir. Toz alım işlemini kuru bir bez ile yapmanız yeterlidir. Bu toz birikintilerini düzenli aralıklar ile perdenizden uzaklaştırmanız temizlik ve bakım için dikkat etmeniz gereken en temel noktadır.

beyaz plise zebra perde
beyaz plise zebra perde

Zebra Perdenin Katlanmaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Zebra perdelerin içerisinde yer alan mekanizmalar, perdenin açılıp kapatılacağı zaman sağ ve kol kısımlara doğru kaymaya yol açabilir. Bu tür durumlarda perdenizi tamamen açarak ön kısımda yer alan perde mekanizmasının yerine oturmasını sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde yerine oturttuğunuz perdeleriniz katlanma sorunu yaşamanızı engeller ve yan kısımlardan iplik çıkartarak deforme olmaya da başlamaz.

Zebra Perde Nasıl Yıkanmalıdır?

Kendi evinizde zebra perde yıkamak istiyorsanız, evinizde perdenizi yıkayacağınız geniş bir alan olduğundan emin olmalısınız. Yıkama işleminden sonra perdenizi dar alanlara sererseniz kırışmasına yol açabilirsiniz. Durulama işlemine ihtiyaç duymayacağınız temizlik ürünleri kullanmanız da perdenizin kararmasını önler.

Stor perdeler gibi yukarı ve aşağıya doğru hareket ettirilerek kullanılan zebra perdeler, çift kumaşlı olarak üretilir. Perdeyi yukarı ve aşağıya doğru hareket ettirdiğiniz zaman sık biçimde dokunmuş olan kumaşlar karşılıklı olarak bir araya gelir. Böylelikle ışık geçirgenliği de elde edilmiş olunur.

Zebra perdeler hem güneşlik hem de dekor perde modeli olarak kullanabileceğiniz uzun kullanım ömrüne sahip olan perdelerdir. Dekorasyon stilinizi canlandırabilecek yeni sezona ait zebra perdeler arıyorsanız kolay temizlenebilir özelliklere de sahip olan zebra perdelerin yer aldığı https://www.perdesiparisi.com/tr/urun/zebra-perde adresini ziyaret edebilirsiniz.

Meta Description: Zebra perde modelleri doğru bakım uygulamaları uygulandığı zaman uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz perdelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir