Moxo Testi Nedir?

Moxo testi, uzman hekim ve psikologlar tarafından uygulanması gereken oldukça önemli bir test olarak ön plana çıkmaktadır. Uygulanacak olan moxo testiyle birlikte zamanlama, dikkat, dürtüsellik ve hiperaktivite performansının ölçülmesi mümkün olmaktadır.

Moxo testi duygu ve görüş içermemekle birlikte online olarak uygulanmakta olan bir test olma özelliğine sahiptir. Uygulanan moxo testi sayesinde çocuğun dikkat ve hiperaktivite özelliklerinin en yüksek doğruluk payı ile ölçülmesi söz konusu olmaktadır.

Moxo Testi Nedir?

Moxo testi, uzmanlar tarafından düzenlenmekte olan ve hiperaktivite, dürtüsellik, dikkat ve zamanlama performansını ölçen online bir test olarak bilinmektedir. 8 aşamadan oluşmakta olan moxo testinin çocuk, genç ve yetişkin testi olmak üzere iki farklı şekilde uygulandığını söylemek mümkün olmaktadır.

Uygulanan test süreleri de yetişkinlerde ve çocuklarda farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak moxo testi yetişkinlerde 18 dakika sürerken çocuklarda ise ortalama 15 dakika kadar sürmektedir.

Moxo Testi Neden Yapılır?

Moxo testinin işitsel ve görsel olmak üzere iki çeldiriciden oluştuğunu söylemek mümkün olmaktadır. Yapılan bir bölümde çeldirici bulunmazken diğer bir bölümde ise çeldirici bulunmaktadır. Bu şekilde kişinin dürtüselliği, dikkati ve zamanlaması ölçülmektedir.

Genel olarak okul öncesi çağda bulunan çocuklar için veya okul çağı çocukları için dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu hastalığının tanısının konulması için yapılmakta olan online bir test olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Gerçekleştirilecek olan moxo dikkat testinin psikologlar tarafından veya uzman hekim tarafından uygulanması gerekmektedir.

Moxo Testi Hakkında Bilgi

Uygulanacak olan moxo testinin görsel ve işitsel olarak uygulanmakta olan bir test olduğu ifade edilebilmektedir. Yapılacak olan moxo dikkat testi hakkında bilgi edinmek için https://www.tetaclinic.com.tr/moxo-testi adresi üzerinden de detaylı bir şekilde bilgi alınması mümkün olmaktadır.

Yapılacak olan moxo testi bireyin performansının zaman içerisinde değişimini ölçmeye yaramaktadır. Test sonucunun ardından bireyin dikkat performansı hakkında bir rapor oluşturulması mümkün olmaktadır. Raporla birlikte hiperaktivite bozukluğu ve DEHB tanısı konulmasında bir araç olarak da kullanılabilmektedir.

Moxo Testi Nasıl Uygulanır?

Moxo testinin zamanlama, dikkat, dürtüsellik ve hiperaktivite performansını ölçmekte olan görüş ve duygu içermeyen bir test olduğu ifade edilebilmektedir. Moxo dikkat testinin sahip olduğu patentli algoritmalar ile eşsiz olduğunu söylemekte mümkün olmaktadır. Yapılacak olan moxo dikkat testinin 15 ila 18 dakika arasında sürdüğü ifade edilebilmektedir.

Testin bitmesiyle birlikte ise raporların ve sonuçların otomatik bir şekilde alınması mümkün olmaktadır. Uygulanan moxo testinin ardından kişi profili, performans grafiği ve sonuç raporunun elde edilmesi mümkün olmaktadır. Elde edilen sonuç raporunun ise 3 farklı rapordan oluştuğu söylenebilmektedir.

Moxo Testi Neden Yapılır?

Moxo testinin yapılması genel olarak hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi sorunların tespitinde kullanılmaktadır. Yapılan test sonucunda ise 3 farklı rapor elde edilmektedir. Kişi profili ile çocuğun hemcinslerine ve yaşıtlarına göre hiperaktivite, dikkat, dürtüsellik ve zamanlama bakımından durumunu ifade etmekte olan bir rapor olarak ifade edilmesi mümkün olmaktadır.

Bir diğer test sonucu ise performans grafiği olarak ifade edilebilmektedir. Kişinin özelliğinin ve nelerden etkilendiğini ortaya koymakta olan sonuç ise performans grafiğidir. Son olarak tüm sayısal verilerin yazıya aktarılmış halini ise sonuç raporunda görmek mümkün olmaktadır.

Moxo Testinin Sonuçları

Moxo testinin özellikle dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi sorunların varlığının tespit edilmesinde kullanılmakta olan bir test olduğu ifade edilebilmektedir. Kişinin çevresel koşullar altındaki dikkat performansını objektif bir şekilde ölçmesini hedefleyen bir test olduğu söylenebilmektedir.

Moxo testi görsel ve işitsel olarak iki çeldiriciden oluşan bir test olma özelliğine sahiptir. Çocuklar için ve yetişkinler için farklı şekillerde uygulanmakta olan moxo testinin genel olarak ise okul öncesi ve okul çağı çocuklarda uygulanmakta olan bir test olduğu ifade edilebilmektedir.

Moxo Dikkat Testi Yapılmasının Avantajları

Moxo testi uygulamasının sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Online olarak uygulanmakta olan testlerin sağladığı avantajlar arasında objektiflik, ölçülebilirlik ve doğruluk, doğrudan değerlendirilebilme ve hızlı sonuç alınması yer almaktadır.

Moxo dikkat testinin somut ve objektif bir sonuç vermesi testin sağladığı en büyük avantaj olarak nitelendirilebilmektedir. Testin sağladığı avantajlardan birisi de ölçülebilirlik ve doğruluk olarak ifade edilebilmektedir. Bilgisayar kullanılarak gerçekleştirilmekte olan testler kişinin dikkatini ölçme konusunda doğru sonuçlar vermektedir.

Uygulanacak olan test öncesinde kişinin bir ilaç kullanmasına veya test için hazırlık yapmasına ihtiyaç duyulmadığını söylemek mümkün olmaktadır. Son olarak ise uygulanmakta olan online moxo testinin hızlı sonuç verdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Testin sona ermesinin ardından online olarak hızlı bir şekilde sonuç alınması söz konusu olmaktadır.

Moxo Testinin Avantajları Nelerdir?

Moxo testi bilgisayar üzerinden online bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yapılan testin duygu ve görüş içermediğini söylemek mümkün olmaktadır. Gerçekleştirilmekte olan moxo testinin uzman hekim ve psikologların değerlendirme sürecinde oldukça önemli bir avantaj sağladığını söylemek mümkün olmaktadır. Yapılan moxo testinin sağladığı avantajlar arasında objektif olması da yer almaktadır.

Uygulanan dikkat testinin matematiksel sonuç içeren objektif bir sonuç tablosu çıkardığını söylemek mümkün olmaktadır. Tabloda yer alan sonuçların ise duygu içermediği ifade edilebilir. Online olarak uygulanmakta olan moxo testi doğruluk oranının diğer testlere oranla oldukça yüksek bir doğruluk oranına sahip olduğu da ifade edilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir