Amerika Vizesi İçin Gerekli Bazı Önemli Bilgiler

Amerika’ya seyahat etmek için kara, hava ya da deniz sınır kapılarından giriş olanağı veren amerika vizesi alınması gereken şartlar bulunmaktadır. Ayrıca hususi, Umuma mahsus ve de diplomatik pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları Amerika vizesine tabi olabilmektedir.

  Özellikle Amerika vizesi başvuruları için ikamet edilen yerde hizmet veren yetkili olan diplomatik temsilcilikler aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca istendiği takdirde konsolosluklar tarafından yetki verilmiş akredite baş vuru merkezleri ile de vize ile ilgili süreçler tamamlanabilmektedir. 

  Amerika Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

  Sshengen ülkelerine ziyaretler için yaklaşık olarak 30000 Euro teminatlı olmak üzere seyahat sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu bulunurken amerika vizesi için seyahat sağlık sigortasına gerek bulunmamaktadır. Fakat 50000 USD teminatlı seyahat sigortası yaptırıldığında seyahat esnasında oluşabilecek risk durumlarında örneğin sağlık sorunları, yaralanma, kaza, acil ilaç giderleri ve tedavi giderleri gibi gerekli olan ihtiyaçların karşılanması bu sayede mümkün olmaktadır.

  Ayrıca poliçe kapsamında teminatlar da yükselince Amerika seyahat sağlık sigortası fiyatları da artmaktadır. Şunu da belirtmek gerekir ki Amerika sağlık sigortası sadece ülke topraklarının içerisinde geçerli olmaktadır. 2023 yılı itibariyle Amerika vize ücretleri vize çeşidine göre vize danışmanlık hariç olmak üzere 160 dolar ile 265 dolar arasında bir fiyat olarak bilinmektedir.

  Bununla birlikte www.vizekeyfi.com/ adresi sizlere profesyonel hizmetler sunmaktadır. Bu sayede Amerika vizesi için gerekli olan her şeyi rahat bir şekilde sorabilir ve istediğiniz bilgiyi kolay bir şekilde edinebilirsiniz.

  Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Genel olarak Amerika vizesi için başvuru işlemlerinde eksik bir şekilde tamamlandığı durumlarda vize başvuruları maksimum olarak 7 iş günü içerisinde nihayete ermektedir. Şayet başvurular esnasında eksik bazı evraklar iletilirse konsolosluk bir kez daha evrak talebinde bulunacağı için mevcut süreç uzamaktadır.

  Bununla birlikte konsolosluğun işlevsel olarak yoğun olması ya da yapılan başvuruların resmi tatil günlerine denk gelmesi nedeniyle amerika vizesi başvurularında sonuçlanma süreci daha da uzayacaktır. Sizler de www.vizekeyfi.com/ sitesine giriş yaparak başvuru belgeleri için gerekli olan şartlara ulaşabilir aynı zamanda uzman ekipler vasıtası ile edinilecek bilgiler ile gerek zaman gerekse maliyet olarak zarar etmemiş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir