Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi, Birçok hastalığa şifa kaynağıdır. Elma sirkesini bu kadar önemli kılan şey ise içerdiği C vitamini, sodyum, kalsiyum ve potasyum dur. Bu maddeler kanın incelmesinde, ateşin düşmesinde etkin bir rol oynar. Birçok organın sağlıklı çalışmasında da katkısı vardır. Cilt sağlığına etkilidir.

Elma Sirkesinin Faydaları 

Vücut direncini artırır. Sindirim sistemine faydası vardır, Solum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir, hıçkırığı giderir. Ter ve vücut kokularına iyi gelir, soğuk algınlığına iyi gelir. Yorgunluğu giderir. Bacak kramplarına etkisi vardır. Nefes kokusunu ve diş iltihaplarını giderir. Zararlı bakterileri yok eder. Kan şekerini dengeler, kilo vermede yardımcı olur, kolesterol seviyesini düşürür, ağrıları hafifletir ve eklem sertliklerine engel olur. Kanser hücreleri ile savaşır. Cilt için faydalıdır. İltihap ve sedef hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Cilt sağlığını korur. Saç bakımında kullanılır.

Vücut Direncini Arttırır

C vitamini kaynağı olduğu için vücut direncinin artmasına destek olur. İçerdiği kalsiyum kemik yapısını güçlendirir.

Sindirim Sistemine Faydası

Elmanın içerisinde bulunan petkin lifleri sayesinde bağırsak hareketlerini hızlandırarak kabızlığı engeller ve ayrıca metabolizmayı da  çalıştırır.

Solunum Yollarına Faydası

Sinüslerin temizlenmesine ve burun akıntısına yol açar.

Vücut Kokularını Giderir

Vücuttaki bakterilerin oluşturduğu kötü kokuları vücut Ph dengesini sağlayarak yok eder.

Soğuk Algınlığına İyi Gelir

Soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetlerinde kullanılır.

Kilo Vermede Kullanılır

İçerdiği asetik asit vücuttaki toksinlerin atılmasını ve yağ yakılmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.

Kolesterol Seviyesini Düşürür

Elma sirkesi sadece kolesterol seviyesini düşürmez aynı zamanda dengede tutarak kalp sağlığına da yardımcı olur.

Ağrıları Hafifletir

İçerdiği potasyum ve kalsiyum eklem ağrılarını hafifletir. Kemik sağlığını korumaya da yardımcı bir etkisi vardır. Kemik sağlığını koruyan kalsiyum, fosfor ve magnezyum açısından da zengin bir besin kaynağıdır.

Kanser Hücreleriyle Savaşır

Vücudumuzun bir miktar alkali pH ihtiyacı var. Elma sirkesi kanser gibi hastalıkların ortaya çıkmasına engel olmak için vücutta alkalinite miktarını dengeli olarak arttırır. Bu da vücudumuzda biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca kanser hücrelerinin yayılma hızını da en az seviyeye indirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir