Ev Yapımı Acil Bakım Ürünleri

Bakımlı olmak güzel saçlara ve cilde sahip olmak her kadının istediği bir şeydir. Fakat bazı zamanlarda kullandığınız ürünün bitmesi ya da gerekli olan ürüne ulaşamamanız durumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşte tam da bu durumda uygulayabileceğiniz birçok farklı uygulama bulunuyor. Hem de elinizin altında bulunan malzemelerden yapacağınız bu bakım reçeteleri ile anında çözümü bulmanız ve mükemmel görünmeniz mümkün.

cilt
cilt

Doğal Malzemelere ile Bakım Ürünü Hazırlama İşlemi

Cilt bakımından diş bakımına derinlemesine temizlik yapacağınız peelinge kadar birçok bakım maskesi ve malzemesine anında kavuşabilirsiniz. Bunun için hangi malzemeyi nasıl ve ne şekilde kullanacağınızı bilmeniz yeterli.

Cildinizin arındırıcıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız öncelikle limon ve karbonat karışımını kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonat ve aynı ölçüde limon suyunu karıştırarak cildinize uygulayın bir süre bekleyip yüzünüzü yıkadığınızda derinlemesine temizlik elde etmiş olursunuz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cildiniz için yatıştırıcı bir losyon kullanmak istiyorsanız ıhlamur, papatya ya da ısırgan otunu demleyip pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. Cilt bakımında salatalık rendesi ve süt karışımını yüzünüze uygulayabilirsiniz.  Saçlarınızı kötü görünüyor ve onlara acil bir parlaklık kazandırmak istiyorsanız şampuan içersine az miktarda bal katıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz. El bakımınızda ise bir limon suyu içersine bir çay kaşığı kadar zeytinyağı koyarak bu karışım ile ellerinizi ovun durulayıp, kâğıt havlu ile kurulayarak ellerinize muhteşem bir bakım yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir