Kusursuz Bir Cilt İçin İki Yüz Bakım Maskesi Tarifi

Kadınların en çok istediği şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki kusursuz bir cilde sahip olmaktır cilt vücudumuzda hassas bir yapıya sahip olduğu için mutlaka ayrı bir özene ve bakıma ihtiyaç duyar Dolayısıyla Özellikle de yüzünüz için farklı ve doğal bakım maskeleri uygulamanız gerekebilir. Eğer siz de yüzünüzde bakım yapmak ve gün boyu yüzünüze yapışan toz ve kirlerden arındırmak isterseniz size vereceğimiz iki farklı bakım maskesini uygulayabilirsiniz.

Yüz Maskesi
Yüz Maskesi

Doğal Maske Tarifleri

Doğal Maske
Doğal Maske

Aspirin ve limonla yüz maskesi yapabilirsiniz. Gereken malzemeler sadece 3 adet aspirin ve 3 yemek kaşığı limon suyudur. Limon suyunun içine 3 adet aspirini atın ve iyice çözdürün. Bir macun kıvamı alana kadar karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde yüzünüze bu karışımı düzgün bir şekilde uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bu macun karışımı yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık ve bol su ile yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüz için uygulayabileceğiniz bir diğer yüz maskesi bal, yoğurt ve aspirin ile oluşturulan canlandırıcı etkili doğal maske. 5 adet aspirin, bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım yemek kaşığı bal bu maske için ihtiyaç duyacağımız malzemelerdir. Sayılan malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın.  Oluşturduğunuz karışımı yüzünüze düzgün bir şekilde uygulayın ve 30 dakika bekletin.

Yukarıdaki 2 maske tarifi sayesinde yüzünüz eskisinden daha canlı ve pürüzsüz hale gelebilir. Bunun için pek tabii ki bu doğal maskeleri düzenli olarak uygulamanız gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir