Linkedin Reklam Nasıl Verilir?

Sosyal medya platformları oldukça tercih edilmektedir. Linkedin hesabına sahip olmanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan birisi reklamdır. Peki Linkedin reklam nasıl verilir?

Linkedin reklamı nasıl verilmektedir sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Linkedin hesabı oluşturarak iş veya staj yeri bulmak, çalışılan yerdeki kişileri takip etmek, cv oluşturup yayınlamak gibi avantajlı durumlar söz konusudur. Kariyer hayatında daha ileriye gitmek isteyen kişiler kesinlikle Linkedin kullanmalıdır.

Linkedin Nasıl Kullanılmaktadır?

Linkedin ile profesyonel bir bağlantı kurmak mümkündür. Linkedin nasıl kullanılmaktadır?

Öncelikle bir profil oluşturmak gerekmektedir. Çalışma hayatları ile bilgiler, beceriler, tecrübeler içeren bir profil ilk adımdır.

Sonraki aşama ise sahip olunan veya olunmak istenen çevreyi Linkedin ağına eklemek gerekmektedir. Aile, iş arkadaşları gibi. Yeni bakış açılarını takip et gibi bir sayfa söz konusudur. Bu sayfa ile şirketlerin takip edilmesi de mümkün hale gelecektir. Ayrıca olan etkinliklere katılmak için de yararlanmak mümkündür.

İşe alım yapan birimler ile Linkedin üzerinden iş başvurusunda bulunmak, iş aramalarını kaydetmek de mümkündür.

Gönderi ve makale beğenmek, içerik yayınlamak, üyeler ile bağlantı kurmak ve öğrenmek için de Linkedin profili oluşturmak gerekmektedir.

Linkedin Reklamı Nasıl Oluşturulmaktadır?

Linkedin reklamı nasıl oluşturulur ve nereden başlanır sorularının cevabı için öncelikle Linkedin’de 630 milyon iş insanı, 63 milyon üst düzey yetkili ve patron kullanıcı olduğu bilinmelidir. Bu kullanıcılar kariyer hayatı olan kişilerdir.

Linkedin reklamları için kısa süreli, 1 haftalık veya 1 aylık reklam kampanyası belirlenmelidir. Ayrıca tıklanma başına ödeme gibi seçeneklerde mevcut olduğu için sonuçlardan memnun kalınma durumuna göre bir yol izlenebilir. Reklam oluşturmak için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

  • Kullanılmak istenen kampanya grubu bulunur ve kampanya yaratma butonuna basılır. Sonrasında ise konu seçilir.
  • Kitle sekmesinden hedef kitlesinin kim olacağı belirlenir. Konum, beceriler gibi. Kitle hedefi belirlenir.
    Sponsorlu reklam türü seçilir.
  • Bütçe ve plan belirlenir.
  • Reklam oluşturma aşamasına gelinmiş olur. Yeni reklam oluştur sekmesine tıkanır.
  • Ve son aşama olarak Linkedin kampanyaları başlatılabilir. Kampanyayı yükle tuşu ile Linkedin reklamı oluşturulur ve kampanya başlatılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir