Pazartesi Sendromu ile Baş Etme Yolları

Doğada pazartesi sendromu olmamasına karşın iş yaşamı ile beraber yüklenilen sorumluluklar bu sendromun yaşanmasına sebep oluyor. Kişilerin biraz daha dinlemek ve biraz daha kendilerine vakit ayırma istekleri pazartesi sendromunun yaşanmasında en büyük etkendir. Bunun yanı sıra işinden memnun olmama veya maaşın yetersizliği de kişide psikolojik olarak işe gitmeme eğilimini yaratarak sendromun oluşmasına etki eder.

Her ne sebep ile olursa olsun yaşanan sendrom ile baş etmek için ise bazı detaylara dikkat etmeniz ve kendinizi psikolojik olarak nasıl hafta sonuna hazırlıyor iseniz pazartesi gününe de hazırlamanız önerilir.

Pazar Akşamı Beslenmenize Dikkat Edin

Pazar akşamı gezmek ya da bu akşam alkol almak diğer günün tamamen yok olmasına sebep olurken iş için ise asla önerilmez. Gezi ya da beslenme düzenindeki farklılıklara yer verme işlemi cumartesi akşamı yapılabilir. Uyku düzeninin hafta sonunda bozulması pazartesi günü uyanmanın zorlaşmasına sebep olacağı için önerilmez.

Yatmadan Önce Yapılacaklar

Erken saatte yatmaya özen göstermeniz önerilir. Pazar gecesi ılık bir duş ve bir bitki çayı sonrasından elinize bir kitap alarak uykuya geçişi hızlandırmanız mümkün. Hem dinlenme hem kendinize zaman ayırma hem de yeni güne hazırlık için önemlidir. Bunun ile beraber mutlaka pazartesi günü iş yerine giderken giyeceğiniz kıyafetleri de bu akşamdan hazırlamanız size avantajı sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir