Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yöntemi

Güzelliği en çok gölgeleyen ve ilerleyen dönemde sıkıntıya yol açan siyah noktalar birçok kadının sorunudur. Kullanılan birçok ürün ve yapılan farklı uygulamalar sonrasında hala şikâyetiniz devam ediyorsa doğal bazı uygulamalar ile de siyah noktalardan kurtulmanız mümkün. Genel olarak siyah noktanın yüzde bulunan kirden oluştuğu yargısı ise tamamen yanlıştır. Siyah noktanın asıl sebebi deride salgılanan yağın hava ile temas etmesi sonrasında ise oksitlenmesi ile bu yağlar siyah bir renge dönüşürler.

Yumurta Beyazı Maskesi ile Siyah Noktalardan Tamamen Kurtulun

Yumurta beyazı maskesi için ihtiyacınız olan bir adet yumurta peçete, havlu ve bir kâseden ibarettir. Yumurtanın beyazını ayırın. Öncelikle yüzünüzü yıkayın ve sonrasında bir katman olarak sürün. Sonrasında maskenin kurumasını bekleyin. Bu sırada bir kat peçeteyi de yüzünüze serebilirsiniz.

Sonrasında diğer bir katmanı yüzünüze sürün ve tekrar kurumasını bekleyin. Gene peçetelerden destek alabilirsiniz. Yüzünüz iyice gerilmeye başlayacaktır. Üçüncü katmanı yapmak ise tamamen isteğe bağlıdır. Sıkıldıysanız maskeyi burada da bitirebilirsiniz. Üçüncü katmanda aynı şekilde diğer iki katın kuruması sonrasında uygulanır. Sonrasında yüzünüzdeki peçeteleri dikkatlice soyun. Ilık su yardımı ile de tüm kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar için son derece etkili olan bu maske uygulamasını haftada bir yapabilirsiniz. Yumurta akı maskesi sonrasında cildiniz için en uygun olan nemlendirici ürünü kullanmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir