Ağrılara İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Hayat düz bir çizgide ilerlemiyor ve bazen istemediğimiz sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Hepimiz çok sağlıklı olmak istiyoruz ama bu kimi zaman mümkün olamıyor ve bazen ağrılar ile uğraşmak durumunda kalıyoruz.

Biz de bu yazıda hangi ağrı için hangi besini tüketmeliyiz o konuda etkinliği kanıtlanmış olan yiyeceklerden bahsedeceğiz.

kırmızı biber
kırmızı biber

Hadi Başlayalım

Kırmızı Biber: Son derece özel bir besin kırmızı biber ve çok fazla faydası bulunuyor. Örneğin muhteşem bir biçimde metabolizmayı hızlandırıyor ama bunun yanında kas ağrısı sorununuz varsa mutlaka ama çiğ, ama pişmiş ama salata da mutlaka yemelisiniz ve acı sevmeseniz bile ağrı geçene kadar tüketmeye devam etmelisiniz.

Size ağrı için önereceğimiz bir diğer besin somon balığı. İçeriğinde yer alan Omega 3 ve diğer bileşenler sayesinde her tür ağrı için mucize bir balık türüdür ve ızgara olarak tüketildiğinde sağlıklı sonuç verir.

Keten tohumu da tıpkı somon balığı gibi her tür ağrı probleminde tüketilebilir. Süt, meyve suyu ya da bal ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

tarçın
tarçın

Tarçın bizim genelde salep, kek gibi formlarda kullandığımız bir gıda ama reflü sorunu ve bel ağırısı dönemlerinde çubuk tarçın tüketmenizde fayda var.

Şimdi birçok insanın vazgeçemediği bir meyve olan vişneden biraz bahsetmek gerekir ise vişne yapılan araştırmalar vişnenin tüm ağrı kesicilerden özellikle aspirinden daha etkili olduğunu ortaya koyuyor.

Mide va kas ağrıları için zencefil de idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir