Bir Dönemin Popüler Oyuncağı Sanal Hayvanlar Geri Dönüyor 

90’lı yıllarda teknoloji günümüzdeki kadar ileri değildi. Dolayısıyla o dönemlerde gençlerin ve çocukların beğeni ile kullandıkları şeylerle günümüzdekiler arasında ciddi farklar bulunmakta. O dönemlere dair pek çok kişinin hatırladıklarından bir tanesi Tamagotchi yani sanal hayvanlar. Bir dönemin efsanesi olan sanal hayvanlar, daha sonrasında ise popülerliğini yitirdi ve nostaljik bir detay olarak insanların hafızalarındaki yerini aldı.

sanal hayvanlar
sanal hayvanlar

Kalınlığı Azaltıldı Fakat Özellikleri Aynı

İnsanlara Kasım ayında sunulması planlanan sanal bebekler yine yumurta şekline sahip. Fakat Kalınlığı ise önceki dönemlere oranla biraz daha inceltilmiş. Dijital ekranı ve 3 düğmesi ile insanlara sunulan bu cihazın tek eksisi ekranın küçük olması.

İçlerindeki hayvan çeşidi aynı olsa da kasa bakımından 6 farklı renk seçeneği bulunmakta. Dolayısıyla insanlar istedikleri renkte bulunan sanal hayvanı rahatlıkla seçebiliyorlar. Üstelik satışa sunulacak olan yeni versiyonda hayvanların bakımı da oldukça kolay. Böylece geçmişte çocukların bu oyuncaklar ile yaşamakta oldukları sorunlar ortadan kaldırılmış olacak.

tamagotchi
tamagotchi

Her ne kadar sosyal medya günümüzde çok fazla kullanıldığı için çocukların bu oyun ile ne kadar ilgileneceği pek belli olmasa da birçok çocuğun ilgisini çekmeyi başaracağı düşünülüyor. Bununla beraber geçmiş dönemlere özlem duyan insanlar da o dönemleri yad etmek adına sanal hayvanları alabilir. Onları besleyip büyütecek olan çocuklar, ailelerinin istediği gibi sorumluluk almayı da başarmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir