Bandana Kullanımı

Orta çağ denizcilerinden, Amerikan köylülerine oradan da modern zamanlara aktarılan bir giysi türü olan bandana günümüze kadar ulaşmış ve birçok bağlama çeşitleri ortaya çıkmıştır.  Renk, desen ve dokuda sınır tanımayan bu ürünler yaşamınız da farklı bir stilin tamamlayıcısı olma yolunda size yardımcı olacak parçalar arasındadır.

Nasıl Kullanabiliriz?

Bandananın kovboy stili şeklinde kullanımı birçok kombine eşlik etmekle birlikte kadın veya erkek fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Sokak stilini ve 90’ların retro havasını yakalamak isterseniz rengarenk ve desendeki bandanaları tercih edebilirsiniz. Rahat ve salaş bir stil, bohem bir hava ile bir stil ikonu haline geleceksiniz.

İlk olarak kare bandanayı köşelerinden katlayarak ve yuvarlak hale getirerek isterseniz boynunuza bağlayabilir, isterseniz de saçınıza tokanızın veya at kuyruğunuzun üzerinden bağlayabilirsiniz.

Mısır örgüsü saçlarınızın uçlarına yine katlanmış bandanayı kurdele şekli vererek rengarenk bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Bandana Kullanımı
Bandana Kullanımı

Giysilerinize, çantanıza da takarak kullanabilirsiniz.

Çantanızla aynı renkte bir bandanayı boynunuza ya da saçınıza takarak kullandığınız da gayet şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca bu kombini bilekle de birleştirebilir çeşit çeşit renk ve desende ki bandanayı bileklerinize bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Erkeklerde ise saçlarınız görünmeyecek şekilde başınıza bağlayarak gizemli bir kovboy havası yaratabilirsiniz. Ya da boynunuza bağladıktan sonra alnınıza doğru çekebilirsiniz.

Özellikle motorcuların çok sevdiği her yerde ve her tarzda kullandığı bir üründür bandana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir