Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Açık tenli insanlar makyaj yaptıklarında kullandıkları renkler tenleri üzerinde belirgin duracağı için zorluk yaşarlar. Beyaz ten, az bir makyajla bile fazlasıyla makyajlı gibi görünebilir. Bu sebeple eğer doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız koyu renklerden uzak durmanız tavsiye edilir.

Beyaz tenli insanlar açık renklerde cilt tonlarına uygun fondöten tercihi yapmalıdırlar. Beyaz tendeki pürüzler koyu tonlara göre daha belirgin olacağı için fondötenin kapatıcılığı yüksek olmalıdır. Yine en açık tonlarda sabitleyici pudra kullanılmasında fayda vardır.

beyaz tenli

Beyaz Tenliler İçin Allık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günlük kullanım için şeftali ve açık toprak tonları tercih edilmelidir. Açık pembe tonları da makyajın geri kalanına göre tercih edilebilir. Bronzer kullanmak isteniyorsa kahverengindense gold tonlarında tercihler yapılmalıdır.

Beyaz tenlilerde allık dikkat çekeceği için kullanılan allık fırçasının geniş bir fırça olması ve allığı dağıtması gerekir. Allığın tek bir yerde toplanması ve şerit halinde kullanılması yüz bütünlüğünü bozacaktır.

Gece makyajı yaparken ise biraz daha koyu tonlar tercih edilebilir. Rujla ve far ile uyum yakalaması ve eğer gözler ya da dudak ön planda olsun isteniyorsa buralarda koyu renkler kullanılması ve allığın açık tutulması gerekir.

Beyaz Tenlilerde Ruj Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Beyaz tenlilerde kullanılan koyu renkli rujlar olduğundan daha koyu görünürler. Beyaz ten üzerindeki her rengi daha canlı bir biçimde yansıtır. Bu sebeple beyaz tenlilerde günlük kullanımda koyu renkler tercih edilmez. Bunun yerine nude, pastel ya da açık renkler tercih edilir.

Gece makyajı için koyu renk ya da kırmızı tonlarında ruj kullanımı iddialı ve güzel durabilir. Makyajın geri kalanı ile uyum içinde bir koyu renk ruj tercihi yapılabilir.

Beyaz Tenlilerde Maskara ve Far Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Beyaz tene makyaj yaparken en çok kullanılan far paletleri günlük kullanımda pastel renklerdir. Göz makyajını seviyorsanız pastel tonlarda renk geçişleri sağlayan zarif bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Canlı renklerde göz kalemleri ve farlar beyaz tene çok yakışır. Beyaz tende koyu renk far kullanımı da oldukça yaygındır. Gözleri ön plana çıkaran bir makyaj ile dudaklarda nude tonlar kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Maskara kullanımı için ise makyajın kaldırdığı ölçüde yoğun kirpikler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir