Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Saç yapısında bulunan keratin zarar gördüğü zaman saçlarda hasar oluşur. Saçları dış etkenlerden koruyan keratinin saçlara tekrar kazandırılması gerekir. Saçlarda keratin eksikliğinin önüne geçildiği zaman saça hacim ve yoğunluk gelir. Brezilya fönü ile saçlara gerekli keratin takviyesi sağlanır.

Saçların kırılması, dökülmesi ya da saçlardaki cansızlık gibi sorunların önüne geçilir. Saça canlı ve sağlıklı görünüm kazandırır ve uzun süre saça düz bir hava görünümü sağlar.

brezilya fönü trendi
brezilya fönü trendi

Brezilya Fönü İşlemi Nasıl Yapılır?

Brezilya fönünde bayanların saçına yoğu keratin uygulaması yapılır. Çok kıvırcık saçlar dahi düz görünüme kavuşur. Brezilya fönü ile saçlarınız parlak ve daha canlı bir şekil kazanır. Yıpranan saçlar onarılır ve dolgun bir yapıya kavuşur.

İlk işlemde saç keratine hazırlanır ve arındırıcı bir şampuan ile saç yıkanır. Saç hafif şekilde kurutulur. Daha sonra ise keratin saç boyası gibi saçlara sürülür. 5 dakika kadar beklenir ve fön makinesi ile saçlar kurutulur.

Brezilya Fönünün Avantajları Nelerdir?

Brezilya fönü saçları onarır ve kıvırcık saçların daha düz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Düz görünümle birlikte parlaklık verir. Profesyonel bir uygulama gerektirir ve uygulama sonrasında bazı bakım talimatlarına uyulması istenir.

brezilya fönü modası
brezilya fönü modası

Saçlarınız boya ya da dış etkenlerden yıpranmışsa onarır. Saçlarınıza daha doğal bir düz görünüm sağlar. 6 ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Temel amacı saçların sağlıklı ve düz bir görünüm kazanmasıdır ve saçın temel yapısı olan keratinin kazandırılmasıdır.

Brezilya fönü ile saçlara gerekli keratin miktarı verildiği için saç beslenir. Sağlıksız ve yıpranmış saçlar daha hacimli bir görünüme kavuşur. Saçlara gerekli hacim kazandırıldıktan sonra saç daha kolay şekil alır.

Kuru saçları ise nemlendirir. Brezilya fönü uygulamasında uygulanacak keratinin kaliteli olması gerekir. Kalıcı fön uygulaması ile kendinizi daha çarpıcı ve göz alıcı hissedersiniz. https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/brezilya-fonu sitesini ziyaret ederek brezilya fönü hakkında bilgi sahibi olabilir ve uygulanan işlemleri daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Saçınıza uygulatacağınız işlemlerin içeriğinin mutlaka doğal malzemelerden olmasına dikkat etmelisiniz. Saça hacim kazandıran kalıcı fön uygulamasıyla kendi stilinizi gün içinde korur ve tarzınızı oluşturursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir