Yoğurdun Cilt İçin Bilinmeyen Faydaları

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez.  Birçok yerde akneler, siyah noktalar ve hatta kırışıklıklar için yoğurdun en güzel çözüm olduğunu görmüşsünüzdür. Yoğurdun içeriğinde bulunan mineraller ve vitaminler cildin ihtiyacı olan maddeleri karşılar. Bu da cildin daha sağlıklı bir hal almasına ve görünmesine yardımcı olur. Ayrıca anti bakteriyel özelliği olan yoğurt cilde uygulandığında sivilcelerin ve siyah noktaların kısa sürede kaybolmasına yardımcı olacaktır.

yoğurt
yoğurt

Yoğurdun içeriğinde bulunan B2 vitamini cildin  yenilenmesini ve canlanmasını sağlayacaktır. B12 vitamini ise cilde parlaklık vererek daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca güneş lekelerini ortadan kaldırır. Yoğurt içerisinde bulunan kalsiyum ise cildin beslenmesini sağlar. Laktik asit ise cildin ihtiyacı olan nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Yaşlanmayı azaltıcı etkiyi, yoğurdun içerisinde bulunan çinko sağlar. Kısacası yoğurt pürüzsüz, parlak ve mükemmel bir cilde sahip olmasına yardımcı olur.

Yoğurt Maskesi Nasıl Uygulanır?

Birkaç kaşık yoğurdu yüzünüze boynunuzu da kapatacak şekilde uygulayın. Yüzünüzde 15 dakika kadar beklettiğiniz yoğurdu su ile durulayın. Yoğurt maskesinin cildinizi nemlendirmesini istiyorsanız karışıma avokado ve zeytinyağı ekleyerek karışımı oluşturmayı deneyin.

yoğurt maskesi
yoğurt maskesi

Ayrıca cildinizi daha parlak bir hale getirmeniz için karışım içine bal ve yulaf ezmesi ekleyebilirsiniz. Bal cildi korur, besler ve düzenli kullanımda kırışıkları azaltıcı etkiye sahiptir. Yulaf ezmesi ise cildinizin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir