Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Bahar geldi ve güzel havalarla birlikte hemen hepimiz kırlara koşmaya başladık. Yeşillikler içerisinde tertemiz doğa ve mis gibi bir hava… Her şey çok güzel olsa da dönüşte bizimle birlikte gelen lekeler bazen can sıkıcı olabiliyor. Özellikle söz konusu açık renk giysilerde oluşan çimen lekeleri ise bunlarla başa çıkmak oldukça zahmetli bir hal alıyor. Bizleri hayattan soğutan çimen lekesinden kurtulmanın daha kolay bir yolu yok mu? Elbette var!

çim lekesi
çim lekesi

Oksijenli Su ve Alkol Yeterli!

Çimen lekesi olan giysinizi ev giysisi yapmak zorunda değilsiniz. Beyaz pantolonunuz yeşil çimen desenlerine sahip oldu diye ondan vazgeçecek değilsiniz. İhtiyacınız olan tek şey oksijenli su ve alkoldur. Ilık bu suyun içerisine çimen lekesi olan giysinizi koyun ve bu suya aynı oranda alkol ile oksijenli su ekleyin. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra lekeli bölgeyi çitileyin. Çimen lekesinin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Kumaş yapısına bağlı olarak bazı durumlarda leke bu kadar kolay çıkmayabilir. Bu durumda da oksijenli su ve alkol karışımını direk olarak lekeli bölgeye eklemek gerekecektir. Hazırladığınız karışımı lekeli alana uygulayabilir ve bu alanın lekeden arınmasını sağlayabilirsiniz. Çok fazla bekletmek kumaş dokusuna zarar verebileceği için bekleme süresine dikkat etmeniz gerekir. Yeni formüllerle geliştirilen üstün leke çıkarıcılar da çimen lekesinden kurtulmak için ideal seçeneklerden biri olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir