Demlikte Kalan Çayı Atmayın!

Çay hepimizin bildiği gibi bizim milli içeceklerimizin en başında yer alır. Sabah, öğlen, akşam her vakit her evde, her işyerinde şaşmadan çay demlenir. Ülke olarak çok sevilen bir sıcak içecek olduğu için oldukça sık demlenir. Hal böyle olunca eski çay posasını çöpe atar dururuz. Peki bu çay posasını ya da suyunu değerlendirebilir miyiz? İşte bu yazıda siz değerli okuyuculara eski çay ile neler yapabileceğinizi anlattık. Belki de hiçbir yerde daha evvel duymadığınız şeyleri bu yazıda okuyabilirsiniz. Bu nedenle siz okuyuculara bu yazımızı kesinlikle okumalarını tavsiye ederiz.

Kalan Çay İle Neler Yapılabilir?

demlikteki çayın faydaları
demlikteki çayın faydaları

Eğer saçlarınızı görünümünü mat buluyorsanız sizlere tavsiyemiz saçlarınızı şampuanladıktan sonra soğuk çay suyu ile durulamanız olacak. 5 dakikadan sonra duru su ile tekrar durulayabilirsiniz. Düzenli uygulama yaparsanız siz de saçlarınızın ne kadar parlak hale geldiğini gözleyebilirsiniz.

Ayrıca çay sayesinde cildinizi ferahlatmanız da mümkün. Peki nasıl? Kalan çaya bir pamuk batırın ve bu pamuğu cildinize sürün.  Bu uygulama hem cilt lekelerine iyi gelir hem de cildi daha da yumuşatır.

Arpacık gözde çıkan sorunlardan biridir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hemen çay ile pansuman yapın. Ilık iken pamuğa batırın ve yaklaşık 10 dakika kadar göze tampon yapın. Birkaç defa uyguladığınızda arpacık yok olacaktır. Son olarak ılık çay ile gargara yaparsanız boğaz ağrılarından da kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir