Cildinizin Yeni Kurtarıcısı Balın Güzellik Yararları

Yaratıcı güzellik bakımı formülleri günümüzde Pinterest ve İnstagram’da dâhil tüm sosyal medyada ve her yerde, bunların çoğu bir felaket. Ancak, doğal, kolay, yan etkisiz ve ev yapımı bir yol arıyorsanız, etkisi kanıtlanmış geleneksel yöntem olan “bal” burada.

bal maskesi
bal maskesi

Cilt Bakımı için Bal ile Yapabileceğiniz 3 Şey

1- Bal Maskesi: Doğal, saf bir bal ile yapabileceğiniz en kolay şeylerden birinin bir maske olduğunu az çok duymuşsunuzdur. Saf bal, cildi nemlendirirken aynı zamanda gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor. Dairesel bir hareketle saf balı ince bir tabaka uygulayın. En az 30 dakika boyunca yüzünüzde bırakın ve daha sonra ılık suyla hafifçe durulayın. Kolayca yıkandığını, yumuşak, parlak bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

2- Ballı Cilt Temizleme Toniği: Hassas göz makyajını çıkarmak için kullanılmamasına rağmen, bal hala iyi bir cilt temizleyicisidir. Özellikle doğal bitki yağı ve baharatlarıyla karıştırıldığında makyaj maddesini çözmesi şaşırtıcı derecede kolaydır.

cilde balın faydası
cilde balın faydası

Cildinizde pürüzsüz, berrak bir doku oluşturmak için bal ve hindistancevizi yağı veya jojoba yağı karışımını deneyin. Aromatik bir etki için tarçın, zerdeçal ve hindistanyağı bileşimi harikuladedir. Karışımla yüzünüzdeki ağır makyajı temizlemekle kalmaz, cildinizi aynı anda nemlendirir.

3- Bal banyosu: Mevsimler değiştikçe, cildiniz kendisini şartlara göre savunmaya geçer ve dengelemeye çalışır. Kışın kuruyan cildiniz ile uğraşmaya başlayınca yatıştırmak için bala müracaat edin. Yatıştırıcı maddeler içeren sıcak banyolar cildi kontrol altında tutabilir, vücudunuzu yumuşatan bir mutluluk yaratmak için banyo suyuna iki bardak bal ekleyin. 15 dakika kadar ıslatın ve sonra tahriş olmadan ölü deri hücrelerinin vücudunuzdan kurtulmasına yardımcı olmak için (1 kova kadar) son durulama suyunuza 2 bardak soda ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir