Derileri Parlatabilmek için En İyi Yöntemler

Uzun yıllardır deriler dekorasyon stilleri içerisinde kendisine büyük bir yer buluyor. Derilerin işlevsel özelliklere sahip olmaları ve şık bir görünüme sahip olmaları bu ilginin sebebi oluyor. Ancak deriyi uzun süre kullandığınız zaman parlaklığını kaybedebiliyor. Bu durum için ise bazı yöntemlerin uygulanması gerekiyor.

deri parlatmak
deri parlatmak

Deri temizliği yapılacağı zaman ilk önce derinin üst kısmında yer alan tozların ve kirlerin alınması gerekiyor. Elektrikli süpürge kullanarak bu bakımı yapabilirsiniz. Süpürme işlemi sonrasında ıslak bir bez ve sabunlu su ile derileri silmeniz gerekiyor. Fakat suyun musluk suyu olmamasına dikkat edin. Musluk suyunda klor olduğu için deri malzemeye zarar verebilir. Silme işleminden sonra kuru bir bez ile yumuşak bir biçimde silin.

Kimyasal İçerikli Ürünler İşe Yarıyor mu?

Bir diğer temizleme yöntemi ise temizlik ürünleri ile yapabileceğiniz temizleme yöntemidir. Deri için özel olarak üretilmiş olan ürünleri mağazalardan satın alarak yılda sadece 1 defa kullanırsanız deriye zarar vermeden parlatmaya başlamış olursunuz.

deri eşyalar
deri eşyalar

Deri temizlemek için kimyasal içerikli ürünler kullanmak istemiyorsanız keten tohumu yağı ve beyaz sirke ile bir karışım yaratabilirsiniz. Birer ölçeklik hazırlayabileceğiniz bu karışım ile deriler parlamaya başlar.

Bu yöntemleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta derinin üzerindeki sıvıların muhakkak durulanması gerektiğidir. Temizlik işlemini yaptıktan sonra durulama ve kurulama işlemi yapmazsanız deriye kalıcı zarar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir