Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Kadın ya da erkek genç ya da yaşlı fark etmeksizin bazen birçoğumuz hiç ummadığınız anlarda çok ağır diş ağrısı çekmişizdir ya da çekiyoruz. Bu ağrı çoğu zaman kişiyi çok zor durumlara sokabilir. İşte bu yazımızda diş ağrısı çekenlere farklı ve çok etkili doğal öneriler vereceğiz. Bu sayede bir nebze olsun diş ağrısından kurtulabilirsiniz.

diş
diş

Diş Ağrılarına Son

İlk olarak sizlere önerimiz diş fırçalamak olacak. Diş fırçaladığınızda ağrıyan çürük dişte kalan artık besinler uzaklaşır. Böylece ağrıyı tetikleyen şeyleri uzaklaştırmış olursunuz. İkinci önerimiz size sirkeli su veya tuzlu su ile gargara yapmanız olacak. Bu sayede diş ağrısını kısmen de olsa uyuşturmuş olursunuz. Ayrıca bu yöntem sizin dişinizin bakterilerden temizlenmesini sağlar şişlikleri azaltır. Bir diğer önerimiz ise birçok kişinin başvurduğu yöntem olan bir ağrı kesici almanız olacak. Çok zorlanırsanız bu noktada son çare olarak ağrı kesiciye başvurabilirsiniz.

diş ağrısı
diş ağrısı

Dişi arayan kişiler o noktaya aspirin, kolonya veya alkol koyarak yanlış bir eylem uygularlar. Siz bunun yerine karanfil yağı veya karanfil kullanabilirsiniz. Karanfil oradaki enfeksiyonu tedavi etmede eskiden beri kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir