Eski Sehpalarınızı Değerlendirin

Ev dekorasyonunda mobilya seçimi çok önemlidir. Kullanım durumuna göre en yaygın kullanılan mobilya ürünlerinden birisi sehpadır. Günümüzde birçok ham maddeden sehpa vardır. Öyle ki bazı insanlar eskiyen sehpalarını atarlar. Lakin bu sehpaları atmak yerine değerlendirmek son derece uygundur. Eski sehpalar birçok insan tarafından puf koltuğa dönüştürülerek yeniden kullanıma kazandırılıyor.

Eskiyen Dolap
Eskiyen Dolap

Özellikle ayakkabıların giyilip çıkartıldığı antre alanlarına konularak koltuk olarak kullanılabilir. Eski sehpanızı yeniden değerlendirmek için yapanız gereken sehpanızı önce zımparalamak ve ardından cilalamaktır. Cihazın sehpa üzerinde kurumasından sonra ayakuçları alabilirsiniz.  Yapılan bu işlemler deformeyi azaltır. Sehpa üzerine minder koyarak bu işlemi dilerseniz yapıştırarak dilerseniz de dikerek koyabilirsiniz.

Sehpaları Yeniden İnşaa Edin

Eskiyen sehpaları yeniden düzenleyerek yatak odasına komidin yapabilirsiniz. Toplum hayatından hemen her ev ve iş yerinde sehpa vardır. Klasik sehpaların ağaçları son derece sağlam olup, kullanım ömrü uzundur. Çok sık kullanıma ihtiyaç duyacağınız sehpaların yeniden düzenlenmesi hakkında detaylı bilgi için dekorasyon içerikli dergi ve internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Yenileyeceğiniz sehpaların evinizde uyumluluk sağlamasında renk tercihlerinizi iyi yapmalısınız.

Eski Komidin
Eski Komidin

Mobilyalar ile uyumluluk sağlamayan sehpalarında renk tercihlerini iyi yapmalısınız. Yaklaşık 45-50 santim olan sehpalar çok geniş alan yer kaplamamalıdır. Genellikle sehpalar çok yer kaplar düşüncesi ile katlanabilir model olarak tercih edilirler. Sehpa modellerinde bile zevkinizi ve şıklığınızı yansıtacak sehpa modellerini arıyorsanız mutlak olarak iyi bir dekorasyon incelemesi yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir