Kuru Eller için Nemlendirici Maske Tarifi

Özellikle bayanlar ellerinin bakımına önem ve özen göstermelidir. Bu demek değildir ki erkekler göstermemeli. Fakat eller bayanların en estetik olması gereken yerlerden biridir. Bir kadının bakımlı olduğu aslında ellerinden anlaşılır. Bakımlı, güzel görünümlü eller her bayanın mutlaka sahip olmak istediği şeylerdendir. Bunun için el ve tırnak bakımına çok özen gösterilmelidir. Fakat bazı bayanların cilt tipi kuru olduğu için neme ihtiyaç duyar. Eğer siz de kuru ellere sahipseniz bu yazımızı kesinlikle okuyun. Bu nedenle siz değerli okuyucular için eller için nemlendirici bakım önerisi vermek istedik.

el maskesi nasıl yapılır
el maskesi nasıl yapılır

Kuru Eller İçin Doğal Maske

Genelde kadınlar ellerinin kuruluğundan yakınır ve bunu engellemek ister. Eğer siz de bunu engellemek ister iseniz vereceğimiz maske tarifini hemen şimdi hazırlayın. Bu maske için gereken malzemelerden ilki 1 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 kap su.

1 kap içine koyduğunuz ılık su içine ellerinizi sokun. 10 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra kaseye zeytin yağı ve balı da ilave edin. Karıştırın. Daha sonra ellerinizi yine bu karışıma sokun ve 5 dakika bekleyin.  Daha sonra ellerinizi durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygularsanız daha nemli ve bakımlı ellere kısa zamanda siz de sahip olabilirsiniz. Eskisinden daha yumuşak eller için mutlaka bu maskeyi deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir