Giyinme Odaları İçin Tasarım Ve Dekorasyon Fikirleri

Giyinme odaları için tasarım fikirleri günümüzde daha çok kullanılmaya başlanması ve talebin artmasıyla birlikte doğru orantılı olarak çeşitleniyor. Görselliğin yanında rahatlığın da önemli olduğu giyinme odalarında işlevsel ürünlerin tercih edilmesi önemli bir konudur. Küçük odalarda kullanılabilecek fazla çekmeceli ürünler ve küçük raflar yerden tasarruf sağlayarak daha çok kullanım alanı oluşmasını sağlar. Büyük odalar ise eğer kullanım açısından kötü tasarlanmışsa ihtiyacı karşılamayabilir. Giyinme odaları için tasarım fikirleri konusunda yazımızdaki örnekler sadece birkaç tanesidir, ihtiyaca göre şekillendirilebilir.

Tercihinize Göre Giyinme Dolapları

Giyinme odalarında sıklıkla kullanılan, pratikliği sevenlerin ilk tercihi olan açık giyinme dolaplı odalarda kapak derdi olmadığı için yerden de tasarruf edilir. Bu tarzda dikkat edilmesi gereken konu toza maruz kalacağı için temizliğine özen gösterilmesidir. Giyinme odası küçük olanlar ya da vintage bir hava katmak isteyenler bu tarzda sürgülü kapılı giyinme dolapları tercih edebilirler. Dolaplarda yaratılan bu vintage esinti çekmece kulplarıyla tamamlanabilir. Giyinme odası dekorasyonu denilince son zamanların trendi olan camlı giyinme odası dolaplarından bahsetmemek olmaz. Hem modern görünüm hem de pratiklik arayanlar için dizayn edilmiş bu dolaplar içine yerleştirilmiş ledlerle çok şık bir görsellik sunabiliyor. Ayrıca cam kapaklar sayesinde aranılan kıyafetler kolayca bulunabiliyor.

Giyinme Odalarında Kullanışlı Raflar

Raflar giyinme odaları için tasarım fikirleri denilince en önemli konulardan birisidir. Odanın boyutuna ve şekline göre tasarlanabilecek olan raflar ne kadar fazla olursa düzen ve aranılanı bulmadaki kolaylık  o kadar artar. Üst raflar ayakkabılık olarak kullanılabileceği gibi, nevresim tarzı eşyaların depolanması için de kullanılabilir. Ayakkabıların konulacağı alanda eğimli raflar tercih edilebilir.

Giyinme Odalarının Vazgeçilmezleri

Giyinme odası denilince akla ilk gelenlerden biri aynalar diğeri de puflardır. Odanın farklı yerlerine yerleştirilebilecek farklı boyutlarda aynalar giyilen giysilerin her açıdan görülebilmesini sağlar. Yerden tasarruf etmek isteyenler kapağı aynalı giyinme dolapları tercih edebilirler. Giyinirken oturulabilecek, odanın büyüklüğüne göre seçilmiş, altı çekmeceli tasarlanmış bir puf ise hem odaya şıklık katar hem de birçok eşyanın depolanmasına olanak sağlar. Giyinme odaları tasarım fikirleri bunlar dışında dresuar gibi mobilyalarla renklendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir