Dar Mekanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Dar mekanları verimli kullanmak için dekore etmek fikri oldukça yaygın hale gelmiştir. Dekore ederken de geniş bir alanmış gibi kullanışlı ve hoş görünen dekorasyonlar ön plandadır.

Dar mekanlar için dekorasyon önerileri arasında pek çok fikir bulunmaktadır. Bu fikirlerin hayata geçmesi için ya işi bilen iç mimardan dizayn fikirleri alınmalıdır ya da sizin dekorasyon fikirlerinizi hayata geçirmek için bir ustaya gerek vardır. Eğer dekorasyon fikrim var ve ustalık işlere de becerim var diyorsanız o zaman bu iş daha kolay ve zevkli bir şekilde hallolacak demektir.

Dar Mekanları Değerlendirme Fikirleri

Dar mekanlar çoğu evde bulunmaktadır. Özellikle apartman dairelerinde bu dar alan sıkıntısı her zaman yaşanan bir sıkıntıdır. Bunun için çeşitli öneriler bulunmaktadır. Başlıca dar mekanları değerlendirme fikirleri şunlardır:

  1. Modern görünüme sahip olan çekyatları dar alanlarınız için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Dar mekanlarınızda kullanacağınız bu çekyatlar ile hem oturma alanı hem de yatma alanı kazanmış olursunuz.
  2. Eğer eviniz iki katlı ise merdiven boşlukları da değerlendirmek için en uygun alanlar içinde yer almaktadır. Merdiven boşluğuna raf veya çekmece sistemi yapılarak eşyalarınızı buralara yerleştirebilir ve bir dolap kazanmış olursunuz. Hatta çalışma masanızı dahi bu alanlara yerleştirebilirsiniz.
  3. Evi geniş gösteren fikirler arasında duvarlara raf sistemi yapmak da mantıklı bir seçenek olmaktadır. Bu şekilde evinizde kitapları veya dekorasyon için ayrılan süs eşyalarını ve daha birçok şeyi bu raflarda muhafaza edebilirsiniz.
  4. Mutfağınız için tekerlekli masa veya ünite tercih edebilirsiniz. Masayı özellikle böyle tercih etmeniz durumunda hem odada yemek masası hem mutfakta masa olarak kullanabilirsiniz.
  5. Dar evde geniş alanlar yaratmak isteyenler için gömme raflar veya dolaplar da oldukça mantıklı seçeneklerdir. Bu şekilde çoğu eşya bu alanlarda muhafaza edilerek ev daha geniş bir görünüme dönüşmektedir.
  6. Duvarla bütün şeklinde özel olarak yapılan dolaplar tercih edilirse eviniz daha geniş ve ferah bir görünüme sahip olacaktır. Bu şekilde hem dolaplara çeşitli eşyalarınızı depolayabilir hem de rahat ve konforlu bir alan kurmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir