Evde Diş Beyazlatması

İnsanlar kişisel bakımlarına mutlak olarak önem vermelidir. Özellikle diş ve ağız bakımı çok önemlidir. Diş bakımının dış göstergesi ise kuşkusuz bembeyaz dişlerdir. Diş beyazlatması ile ilgili birçok insan zaman zaman diş hekimlerine müracaat etse de diş beyazlatmasıyla ilgili evde yapılacak yöntemler vardır. Evde diş parlatması ve beyazlatması için tercih edilen ilk yöntem antibakteriyel karbonatlı karışımdır.

diş beyazlatma
diş beyazlatma

1 çay bardağı karbonata aynı miktarda zeytinyağı ekleyip üzerine birkaç damla limon sıkın. Bu karışımı yaklaşık 2 dakika 2 hafta boyunca sabah akşam dişlerinize uygulayın. Oluşturulan karışım dişinizi beyazlatacaktır. Fırça tercihi ise başka ürünlerden yana kullanın. Diş beyazlatması için evde yapacağınız kişisel bakım uygulamalarından birisi de adaçayı ve tarçındır.

Diş Beyazlatmasında Kullanılan Teknikler

Her ikisinin tozunu birkaç damla limon suyu sıkarak  oluşturduğunuz karışımla dişlerinize haftada 3 kez uygulayın. Kısa zaman içerisinde beyazlık etkisini göreceksiniz. Bazı bitki, sebze ve meyve türleri vardır ki bizler etkilerini insan sağlığına faydasını bilemeyiz. İşte bunlardan birisi olan orta büyüklükteki bir çilek dişleri kolaylıkla parlatır.

diş beyazlığı
diş beyazlığı

Çilekleri ezerek fırça yardımı ile dişlerinize sürün. Çok kısa zamanda etkisini göreceğiniz bu beyazlık çevrenizde de hissedilecektir. Diş parlatılması ve beyazlatılmasında kullanılan yöntemlerden biriside diş fırçanıza gliserin damlatarak dişlerinize sürmenizdir. Bu şekilde yapacağınız bakım hem ağzınızı bakterilerden koruyacak hem de dişleri beyazlatacaktır. Diş beyazlatmasında elma, salatalık ve diğer sebzeler parlatmak için kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir