Feng Shui Konusundaki Yanlışlıklar

Uzakdoğu konusunda insanların her geçen çok daha fazla detayı önemsemesi bilinen bir gerçek. Farklı kültürlerin ortaya çıkartmış olduğu yenilik hissi ile beraber birçok kişi bu konular ile alakalı bilgilendirmeler ise insanların fikir sahibi olmasına yardımcı olabiliyor. Ancak kimi zaman yardım ettiğini düşünen bu kişiler, geleneksel pek çok konuyu orijinalinden çok daha farklı bir noktaya getirebiliyorlar. Feng Shui de bu konulardan bir tanesi.

Feng Shui İçin Evde Mutlaka Uzakdoğu Objeleri Bulunmalı

Bu durum yalnızca bir pazarlama taktiğidir. Çünkü hiç kimse evinde bulunmasını istemediği Feng Shui objelerini kullanmak zorunda değildir. İstenilen her dekorasyon tercihinde rahatlıkla çalışmalar yapılabilir.

feng shui
feng shui

Evi 8’e Bölmek

Birçok yazar evlerin her bir bölümünün farklı konu için ayrı element ile aktif edilmesi gerektiğini düşünmekte. Lakin Qi yani enerji kesinlikle bir bütündür ve hiçbir şekilde parçalanmaması gerekir. Pusula ile başlayacak olan hesaplamalar, fizik ve matematik formülleri ile yapılacaktır.

Girişte Ayna Olmamalı

Feng Shui ile alakalı bilinen en büyük yanlış budur. Birçok kişi aynanın enerjiyi yansıttığını düşünmekte fakat aynalar yalnızca ışığı yansıtacaklardır.

yatak odası dekoru
yatak odası dekoru

Feng Shui Sadece Evlere Uygulanır

Yalnızca ev hanımlarının uyguladığı düşünülen Feng Shui, gerçekte dünyanın en büyük markalarına ait şirket binalarında kullanılmakta. Bununla beraber hastane, ofis, okul gibi akla gelen gelmeyen her türlü kapalı mekanda da doğru teknikler kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir