İphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bugün iphone kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. İphone garanti sorgulama nasıl yapılır alanında sertifika üzerindeki numara aranabilir. Telefonu aldığınız zaman garanti belgesi denilen bir belge sizlere verilir. Siz de bu belge ile birlikte telefonu kullanabilirsiniz. Belge içinde bir telefon numarası da yazılı olur. Siz de bu belge üzerinde mevcut olan numarayı arayıp gerekli bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Bu bilgi paylaşımı sonucunda da garanti sorgulama işlemi yapılmış olunur. Çünkü her iphone telefon belli bir garanti sürecine sahiptir. Bu tür telefonlar uzun süreli bir kullanım sunar. Hatta bozulsalar bile ikinci bir telefon verilir.

İphone Telefonları ve Garanti Sorgulanması

Telefon için garanti süreci en az 2 yıl olacak şekilde verilir. Garanti belgesi sorgulaması da bu alanda öncelikle telefonun seri numarası ile bağlantılı olur. Çünkü bu tür telefonların seri numarası diğerlerine oranla daha farklı olur. Bu yüzden gerekli sorgulama doğrudan bu seri numarası üzerinden de yapılabilir. Sorgulama yapıldığı zaman da yine garanti süreci ortaya çıkmış olacaktır. Ancak piyasada olan her iphone telefonu genel olarak en az 2 yıl olan bir kullanım sunar. Bu iki yıl içinde bir bozulma olursa da ikinci telefon bedava olacak şekilde verilir. İphone telefonları ve garanti süreci alanı genel olarak sorunsuz geçer.

İphone Cep Telefonları ile Garanti

İphone cep telefonları alanında garanti belgesi her telefon için geçerli olacak şekilde verilir. Yani bu alanda hiçbir telefon garantisiz bir belgeye sahip değildir. Bugün piyasada bile garanti belgesiz satılan bir iphone telefon olmaz. Bu yüzden bu alanda sahip olacağınız her telefon belli bir garanti alanı içinde sizlere sunulur. Bu garanti süreci de en az iki yıl olacak şekilde sunulur. Siz de telefonları bu süreç içinde hiçbir sorun yaşamadan kullanma imkanına sahip olursunuz. Yani en ufak bir sorun olduğu zaman da aldığınız yer ile gerekli görüşmeyi sağlarsınız. İphone garanti sorgulama nasıl yapılır sorusu da bu yolla yanıtını detaylıca bulmuş olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir