Makyaj Malzemeleri Hakkında Bazı Bilinmeyenler

Makyaj bir kadının olmazsa olmazlarındandır. Güzellik uğruna birçok kadın onlarca makyaj malzemesine tonlarca para harcarlar. Güzel olmak pek de kolay değildir. Bu yüzden özellikle de kullanılan makyaj ürünleri konusunda çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza makyaj malzemeleri hakkında dikkat etmeniz gereken bazı özelliklerden kısaca söz etmek istedik.

Makyaj Ürünlerinde Dikkat

Direk cildimize uyguladığımız makyaj sağlığımızı dikkat etmezsek tehdit edebiliyor. Kozmetik ürünleri genelde uzun süre kullanılır. Mesela makyaj ürünlerinden en çok tercih edilen far en geç biten malzemelerden bir tanesidir. Aslında bir göz farı en fazla altı ay kullanılmalıdır. Göz farı gibi diğer makyaj ürünlerinin de belli bir ömrü vardır.

Mesela bir rujun kıvamında veya renginde bir değişiklik olduğunda kesinlikle bırakmalısınız. Bir fondöteni en fazla 12 ay kullanmalısınız. Göz makyaj ürünlerinin genelini 6 ay sonra kullanmayıp kesinlikle bırakmanız gerekir. Tüm bunlara ek olarak fırçalarını iki haftada bir yıkamanız tavsiye ederiz. Göz kalemlerini düzenli olarak kalem traşla açmalısınız. Ve son olarak kozmetik malzemelerinizi başkalarıyla kesinlikle paylaşmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir