Makyaj Malzemeleri ve Evde Cilt Bakımı ile İlgili Sırlar

Makyaj yapmayı seven kadınların bildiği gibi evde aniden biten ya da ortadan kaybolan makyaj malzemeleri can sıkıcı olabiliyor. Elbette malzemelerin bitmesini ya da ortadan kaybolmasını engellemek mümkün değil ancak bu malzemelerin yerine alternatif yöntemler denenebilir. Seyahatlerde ya da hızlı bir hazırlık sürecine ihtiyaç duyulan anlarda yardımcı olabilecek nüanslarlahızlı bir biçimde makyaj ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Evde Makyaj
Evde Makyaj

Sık sık kullanılan toz pudralar çanta içlerinde savrulmaktan ya da yanlışlıkla olan düşmelerden ötürü parçalanabiliyor ve kullanımı zorlaşıyor. Parçalanan toz pudrayı atmak yerine uçuculuğu yüksek olan alkol gibi sıvılardan birkaç damla damlatıp şekil verebilir ve sonrasında kurumasını bekleyebilirsiniz. Pudra vb. ürünlerle kullanılan makyaj süngerlerinin güzelce temizlenebilmesi için katı sabun tercih ederek etkili bir temizlik sağlanabilir.

Pratik Bilgilerle Makyaj ve Cilt Bakımında Konfor

Hassas ciltlerde kozmetik ürün seçimi ciddi problemdir. Neye alerjinin olduğu anlaşılamasa da kısa sürede ciltteki tahrişi engellemek için pişik kremleri kullanılabilir. Birçok tahriş probleminde çözümleyicidir. Aniden beliren sivilcelerden kurtulmak için ise gece boyu sorunlu bölgede kabarcık bant kullanımı yardımcı olur.

Evde Cilt Bakımı
Evde Cilt Bakımı

Vücut peelingini evde hazırlamak isteyenler kahverengi şeker ile zeytinyağını kullanarak sağlıklı bir peelinge kavuşabilir. Siyah noktalarla baş etmek için yumurtanın akı ile 6-7 damla limon suyundan maske hazırlayabilir ve haftada 1 gün uygulanabilir. Makyajda ise kullanılamayan koyu renkli rujları eyeliner olarak kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir