Mekan Ambiyansına Göre Çiçek Gönderme İpuçları

Yeşil bir saksı bitkisi, çiçek aranjmanı veya vazoda güller mi hediye etmek istiyorsunuz?Çiçekler,ister bir buket, ister ferforjeler şeklinde olsun, her fırsat için mükemmel bir hediyedir ancak bazen ne gönderileceğini seçmek zorlu bir görevdir. Muhtemelen birçok sorunuz var. Size yanıt bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki hediye verme ipuçlarımızı ve fikirlerimizi derledik.

Çelenk veya Ferforje Çiçek Tasarımları için Uygun Ortamlar Neresidir?

Genellikle kalabalık katılımın olacağı kutlamalara çelenk veya ferforjeler göndermek doğru olur. Çelenk ile ferforje çiçek tasarımları arasındaki temel fark, çiçek tasarımının tutunacağı ayaklardır. Çelenk daha hüzünlü renkli çiçeklerle bezelidir, genellikle ahşap bir malzeme üzerine yerleştirilir. Ferforje çiçekler genellikle döküm ayaklı bir tabana yerleştirilir ve tüm çiçek renkleri kullanılabilir. Çelenk hem düğün hem cenaze için de gönderilebilirken ferforje çiçekler daha keyifli, eğlenceli ortamlar için uygun olacaktır. Her ikisi de, hemen her kutlama törenine siz gidemeseniz bile gönderebileceğiniz çiçek seçenekleridir.

ferforje çiçek
ferforje çiçek

Özel Günler için Çiçek Seçimi

Doğumlar, doğum günleri, mezuniyetler, evlilik törenleri, iş yeri açılışları, iş yemekleri, kutlamalar, hasta ziyaretleri ve hatta cenazeler gibi insan ilişkilerinin olduğu her alanda çiçekler uzlaştırıcı ve insanları birbirine yakınlaştırıcı özellikleri ile de ön plana çıkarlar.

Ailenizden biri ya da çevrenizdeki birinin özel bir durumu için çiçek göndermek istiyorsanız, elbette arada farklılıklar olacaktır. Bazı çiçekleri ve çiçeklerin renklerini doğru seçmek gerekecektir. Sevdiğiniz bir kişi eşiniz ya da sevgiliniz ise evrensel çiçek dilindeki gibi kırmızı güller gönderebilirsiniz belki, ama hasta bir yakınınıza göndereceğiniz güllerin taze beyaz güller olması daha anlamlı olacaktır. Bunun gibi öğretmeniniz veya patronunuz için şık bir sunum için vazo içinde çiçekler göndermek daha ideal bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir