Ele Sinen Et Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Mutfak bayanların evde en çok vakit geçirdiği mekandır. Bayanlar mutfakta birbirinden güzel yemekler yapar, sofralar hazırlar ve bu süreç içinde bazı talihsizlikler ile de karşı karşıya kalabilirler. Mesela ellerine yemek yaparken birtakım kokular bulaşabilir. Bu kokuların başında da et kokusu geliyor. Et kokusun geçmesi gerçekten de zor oluyor. Hele ki içli dışlı bir temas olduysa normal yöntemlerle iş oldukça zor. Ama pratik yöntemlerle kısa süre içinde bu kokuyu bertaraf edebilirsiniz.

et
et

Et Kokusundan Kurtulun

Kurban bayramının da yaklaştığı günlerde bayanlar ve de etlerle uğraşacak olan erkekler ufaktan korkmaya başlamadı değil. Çünkü kesilen kurbanın bıraktığı etleri ayırma, toparlama, yeri geldiğinde pişirme ya da derin dondurucuya kaldırma işleri oldukça sıkıntılı. İnsanın eline sinen kokunun uzun bir süre de çıkmaya niyeti yok. Peki ne yapılabilir? Nasıl bu koku hemen çıkarılır?

et kokusu
et kokusu

Elinizi Ovalayın

İlk yöntem geleneksel koku ve leke durumlarında kullanılan sirkedir. Sirke bünyesindeki asit ile kokuyu çıkaracaktır. Avucunuza biraz sirke dökün ve 4-5 dakika boyunca sabunla ovalar gibiovalayınellerinizi. Sonuç alacaksınız. Bunun dışında çok yakın bir içecekte size yardımcı olabilir. O da hemen hemen her gün tükettiğiniz çay. Çaydan elinize bir miktar dökün ve aynı şekilde ovalayın. Kokunun gitmesine büyük yararı var. Limondan da yararlanabilirsiniz. Elinize limon sıkın ve detaylı bir şekilde ovalayın. Bir yerden sonra ete dair bir koku kalmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir