Telefonunuzu Hızlandırmak için İpuçları

Cep telefonlarınızın hız performansını artırmak için lüzumsuz uygulamaları silmekle işe başlamalısınız. Telefonun belli bir hafıza alanı bulunur. Hafıza dolduğu zaman yavaşlar. Uygulamaların yanı sıra gereksiz fotoğraf ve videolar da cep telefonunun hızını yavaşlatır. Kararsız kaldığınız uygulamaları ise devre dışı bırakarak arka planda çalışmaya devam etmesini önleyin. Gereksiz uygulamalar cep telefonunuzdan yeterli etkiyi almanızı önler. Telefonunuzun hızı düştükçe istediğiniz sayfalar hemen açılmaz.

Cep Telefonunuzun Hızını Nasıl Yükseltirsiniz

Telefonlarınızın daha hızlı olmasını istiyorsanız uygulamaların güncellemelerini takip etmelisiniz. Uygulama geliştiricileri yeni güncellemeler yaparak telefonlarınızdan daha iyi performans almanızı sağlar. Cep telefonunuzun yazılımını güncelleştirmeyi asla unutmayın. Güncelleştirmeleri düzenli yaptığınız zaman hız sorununuza çözüm sağlarsınız. Senkronizasyon varsa kapatmalısınız. Kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakmak ne kadar önemliyse yedekleme programlarının senkronizasyon işlemlerini kapatmak hız sorunlarına çözüm sağlar.

Hafıza kartınızı her zaman yüksek hızlı seçin. Bazı durumlarda saklanan bilgileriniz her zaman güncel kalmayabilir. Bu gibi durumlar için önbelleği temizlemelisiniz. Çerezleri ve kullanmadığınız ortamları ara ara temizlerseniz cep telefonunuzdan daha iyi sonuç alırsınız. Kullanmadığınız zamanlarda Wİ-Fİ uygulamasını kapatmanız gerekir. İnternete bağlanarak çalıştıracağınız uygulamalar telefonun hızını düşürür. Telefonunuzun fabrika ayarlarına dönerek farkında olmadığınız durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Animasyonlu geçişlere sınırlandırma koyabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Animasyonlu duvar kağıdı kullanıyorsanız cep telefonunuzun hızını etkiliyorsunuzdur. Animasyonlar android telefonlarının hızını yavaşlatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir