Meryem Dizisine Genel Bakış

Diziler günlük yaşamımızı rutinlikten kurtaran unsurlar. Özellikle akşamları yapacak başka bir şeyi olmayan insanlar için ideal.

Yerli diziler açısından bakıldığında Kanal D kendine ait duruşu olan uzun soluklu dizileri ile karşımıza çıkıyor ve kanalın her dönem son derece özgün yıllar içinde efsane haline gelen dizileri var ki sanki Meryem de bunlardan birisi olacak gibi.

Dizinin Farklı Yönleri

Tamamen genç bir oyuncu kadrosu ile karşımıza çıkan Meryem yaz aylarının son dönemlerinde başlamasına rağmen, yeni sezonun başladığı şu dönemlerde de reytinglerdeki üst sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

Dizi en başta konusu ile ciddi bir farklılık gösteriyor. Zira dizinin konusu bilindik aşk öykülerinin dışında gelişiyor. Sevdiği adamı korumak için onun suçunu üstlenen bir kadın var karşımızda ve adı tahmin edilebileceği üzere Meryem.

Meryem rolünde Ayça Ayşin Turan ve sevdiği adam rolünde kötü adamı oynayan Cemal Toktaş harikalar yaratıyor ama bunların yanında ilk defa ters köşe bir rol ile karşımıza çıkan Açelya Topaloğlu da muhteşem.

Müzikler için belki başlı başına bir yazı yazılabilir zira müzikler dizinin ruhuna uygun olarak seçilmiş. Özellikle Sema Moritz’in Hasret şarkısı diziyi izlemek için başlı başına bir neden oluşturabilir. Şarkının ne zaman nerede çıkacağını bilemiyor insan ki böylece diziyi gözünüzü kırpmadan izlemeye başlıyorsunuz.

Yaz dönemi başlayan diğer diziler ile kıyaslandığında bu dizi farklı bir kulvarda ve son derece özel bir dizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir