Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Parfüm seçimi özellikle bayanlar için büyük önem arz ediyor.Yapınıza uygun parfüm seçimi kolay bir iş değildir. Ayrıca sizin kişiliğinizi, karakterinizi de yansıtacak bir parfüm kullanmanızetrafınızdaki kişilerin hafızasında kalmanız konusunda önemli yer tutar.

parfüm
parfüm

Teninize uygun parfüm seçmek konusunda birçok kişi gibi sizde zorlanıyor olabilirsiniz.Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken temel hususlara değindik. Mutlaka okuyup önemli hususlar hakkında bilgi sahibi olmanızı da tavsiye ederiz.

Seni Yansıtan Parfüm Hangisi?

Koku insan hayatında önemli bir yer tutar.Yıllar geçmesine rağmen o kokuyu duyduğunuzda o günlere dönebilirsiniz.Yukarıda sözünü ettiğimiz gibi parfüm insanın kişiliğini yansıtır.Bu yüzden de iddialı bir kişi iseniz parfüm seçiminiz konusunda dikkatli olmalısınız.Yumuşak bir parfüm veya keskin kokusu olan bir parfüm sizin nasıl bir insan olduğunuzu yansıtabilir.Peki bize uygun parfümü nasıl seçmeliyiz?

parfüm seçimi
parfüm seçimi

Parfüm satın alacaksınız akşam saatlerini tercih etmenizi öneriyoruz.Çünkü akşam karanlığında kokuları daha iyi algılayabiliriz. Bu da seçim işlemini kolaylaştırır.Kararsız bir kişi iseniz seçimler arasında kahve koklayın.

Ayrıca ten renginize ve yaşınıza uygun olan parfümü seçmeniz şarttır.Beyaz tenli kişilere odunsu ve vanilyalı esmer tenli kişilere ise baharatlı kokuları önerirler.Yağlı bir cildiniz varsa  parfümünüz daha kalıcı olur.  30 yaşından sonra daha sofistike, yoğun olan kokuları tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir