Pet Şişeleri Atmayın

Doğada kaybolması uzun yıllar alan pet şişeler özellikle geri dönüşümlere atılması gerekiyor. Fakat pet şişeler ile evinizde farklı birçok dekoratif eşyayı yapabileceğiniz biliyor muydunuz? Son derece şık ve pet şişeden yapıldığı neredeyse anlaşılmayacak olan bu dekorasyon harikası ürünleri yaratmak için çok uygun fiyatlı malzemeler ve pet şişe gerekiyor.

pet şişe
pet şişe

Pet Şişeden Yapılacaklar?

Pet şişeden öncelikle eviniz için şık bir puf yapabilirsiniz. Yuvarlak olacak şekilde çok sayıda ve aynı boyda olan pet şişeleri bir düz diğer ters olacak şekilde birine bağlayın. Etrafını, alt ve üstünü elyaf ile kaplayın. Sonrasında beğendiğiniz herhangi bir kumaşı hazırladığınız puf a uyacak şekilde dikin ya da diktirin. Bu kadar basit bir uygulama ile birden çok puf yapabilirsiniz. Eviniz ya da bahçeniz için son derece şık bir tercih olacaktır. Aynı zamanda pet şişeleri saksı olarak da kullanabilirsiniz.

şişe
şişe

Etrafını boyayarak arzu ettiğiniz çimleri yaparak pet şişe görünümünde uzaklaşmanız da mümkün. Gece lambası yapımı için ise üç adet pet şişe size yetecektir. Ev şeklinde yapılacak olan gece lambası için orta kısımdaki şişeyi üçgen olacak şekilde yukarı öteleyin. Satın alacağını ya da evde yapacağınız seramik hamur ile çatı, pencere, duvar, kapı ve çeşitli süsleri yapıp boyamanız yeterli. Işıklandırma için isterseniz arka kısmı kesebilirsiniz. Dilerseniz çift taraflı kullanıma uygun bir ürün de yaratmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir