Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Kadın erkek fark etmeksizin birçok kişinin yaşadığı cilt problemlerinden bir tanesi de kuşkusuz ki siyah noktalardır. Özellikle gençlerin çoğunlukla şikayet ettiği siyah noktalar  yüz bölgesinde yoğun olarak görülür. Yakından aynaya baktığınızda  burun kısmında  sık görülen  siyah noktalardan  bir nebze olsa da kurtulabilirsiniz. Çoğu kişi siyah noktalarının  el yardımıyla sıkmaya çalışır fakat bu hareket  cildinizde iz kalmasına neden olabilir. Siyah noktalardan arınmak için  tek gereken şey cilt temizliği  ve cilt bakımıdır. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için siyah noktalara karşı alabileceğiniz temizlik önlemlerinden bahsedeceğiz, mutlaka okumalısınız.

siyah nokta
siyah nokta

Siyah Noktalara Son

Siz değerli okuyucularımız için vermek istediğimiz ilk tarif limon ve yumurta maskesidir. Siyah nokta giderme hususunda etkili olan bu kür  sadece limon ve yumurta ile hazırlanıyor. Her evde kolaylıkla bulunan  limon ve yumurta  sayesinde  baş belası siyah noktalarınızdan kurtulabilmeniz mümkün. Yarıö  limon suyu ve bir tane yumurtanın beyazını  bir kapta karıştırın, macun kıvamına getirene kadar kısık ateşte ısıtın.  Karışım soğuduktan sonra siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. Haftada bir defa bu kürü uygulayabilirsiniz.

siyah nokta maskesi
siyah nokta maskesi

Siyah noktaları gidermek için yararlanabileceğiniz bir başka besin ise bal. Bal birçok bakım küründe kullanılan bir malzemedir. Bal cilde ipeksi bir dokunuş hissi verir. Eğer isterseniz bir miktar bal içerisine susam yağı katıp cildinize uygulayabilirsiniz. 15 dakika sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir