Sac Ağırlığı Hesaplama

Sac ürünleri, çelik ürün olarak hem paslanmayan hem de kullanımı uzun süre dayanan ürünlerdir. Şekil alabilmeleri ile de birçok sektörde tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. İstenildiği takdirde bakır ilave edilerek ürünün kimya ve gıda alanında da kullanımı sağlanmış olunuyor.

Bükülme ve çekilme özelliği ile, istenilen şekli alması da endüstri alanında oldukça talep görmesini sağlıyor. Böylelikle her alanda kullanımı sağlanan ürün olma özelliği ile beyaz eşya, otomotiv, tekstil, sanayi gibi bir sürü sektörde en çok tercih edilen ürün olma özelliğiyle ekonomik olarak herkesin alım gücüne de hitap edebiliyor. Sac ağırlığı hesaplama ise, birçok sac modeli olmakla beraber, her sacın hesap ayarı da fark gösterebiliyor.

Sac Ağırlığı Nasıl Hesaplanır?

Sac ağırlığı hesaplama için, dikkat edilecek noktalar ise, en, boy ve sacın et kalınlığı dikkate alınarak kg/m2 ile hesap yapılır. Dayanıklı oluşu ile en çok tercih edilen ürün olmakla birlikte farklı seçenek skalasının müşteriye sunulması da ürün alımını arttırıyor.

Ürüne bakır ilavesi yapılarak korozyon dayanımı özelliği sebebiyle su ile teması sırasında hiçbir şekilde zarar vermeden, güven sağlayan bir ürün olma özelliğiyle kendini sektördeki rakiplerine kanıtlamış durumda gözüküyor.

Ürünün pürüzsüz olması da üzerinde başka bir işlem yapmaya gerek duymadan kullanım kolaylığı sağlamasıdır. İçeriğinde karbon olması sebebiyle ısı dayanıklılığı konusunda da kendini kanıtlayan bir ürün olarak tercih edilmektedir.

Saç Çeşitleri Nelerdir?

Birçok farklı sektörde kullanım alanı bulunan sac ürünleri, müşterilerin istediği kategoride, farklı seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. En çok tercih edilen sac modelleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Siyah sac; kullanım alanı en geniş ürünlerden biri olarak sıcak haddelenme ile üretilmiş bir üründür. Dayanıklılığı yüksek olan bir ürün olma özelliğindedir
  • Ceta sac; baskı işlemi uygulanan alüminyum sacların desenli olarak imal edilmesi ile görüntüsü için de oldukça fazla tercih sahası bulunmaktadır.
  • Baklavalı sac; Diğer saclarla aynı işlevde olan, desen olarak baklava şeklinde tasarlanmış bir üründür.

Farklı ürün seçenekleriyle https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-sac-agirlik-hesaplama adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir