Termaj Nedir ?

Termaj, radyo dalgaları ile yapılan ameliyatsız gençleştirme uygulamasıdır. Frekansların ısı etkisi, cildin altında bulunan kolajen bantları sıkılaştırır. Derinin 6 minimetre altına geçen ve 65 dereceye kadar ısınan frekanslar derinin toparlanmasını ve gençleşmesini sağlar. İşlem, duruma göre 20 dk bazen de 2,5 saat sürebilir. İşlem sırasında hastanın acı hissetmemesi için cilt yüzeyine lazerli soğuk gaz veriliyor. Termaj, hemen gözle görülebilecek etkiler göstermez, ancak 6 ay içinde belli olur. Termaj uygulaması, cilt tipi ve yaşa göre bir ya da iki kez yapılabilir.

Uygulama Alanları: termaj yüz, boyun, gıdı, el kol, bacak, selülit ve karın bölgesine uygulanabilir. Özellikle yüz gençleştirmede termaj tekniği çok fazla kullanılıyor. Son zamanlarda estetik tedavisinde de termaj kullanılmaktadır. Termaj tedavisi ile 10-15 yaş gençleşilebilir ve selülit görünümleri önemli oranda azaltılabilir.

Termaj, yaşı çok ilerlemiş hastalara bazen yılda iki kez uygulanıyor. Yaşı çok ilerlemiş insanlardaki yaşlılık belirtileri ciddi estetik ameliyatları gerektirir. Bu yaş ve üzeri insanlar için çözüm olmaz. Aynı zamanda gebeler ve yaş altı kişiler içinde termaj uygulaması uygun değildir.

Termaj, çok fazla yan etkisi olan bir uygulama değildir. Seans sonrasında hafifi kızarıklıklar olur ancak bir saat sonra geçer. Güvenli bir yöntemdir, istirahat gerektirmez. Tüm yüzde oluşan çeşitli kırışıklık ve yaşlılık belirtileri termaj tedavisi ile birlikte ortadan kalkar ve zamanı geri döndürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir