Saç Rengini Papatya Suyu ile Açmak Mümkün mü?

Saç renginin bir ton ya da birkaç ton açılması için kuaför salonlarında yer alan kimyasallara yer vermek istemeyenlerin genel olarak tercihi papatya suyu kullanmak oldu. Yüzyıllardır kadınların uyguladıkları papaya suyu ile saç tonunu açmak oldukça sağlıklı bir uygulama olup aynı zamanda kimyasalların kullanılmaması ile saçarlında yıpranmasına engel olur. Saç renginin papatya suyu ile açılması mümkün olup istediğiniz açık tona ulaşmanız ise saç renginize bağlı olarak değişecektir.

Papatya Suyu Saç Tonunu Ne Kadar Açar?

Her yapacağınız uygulama saç tonunu en fazla bir ton açacaktır. Arzu ettiğiniz tona ulaşabilmek için dört ya da beş kez uygulamayı yapmanız gerekebilir.

brezilya fönü trendi

Papatya Suyunu Nasıl Hazırlarım?

Papatya suyunu hazırlamak için gereken malzemeler papatya kurusu ve sudur. Bir avuç dolusu kadar papatya kurusunu yaklaşık iki bardak su ile kaynatmanız yeterli. Yaklaşık 15 dakikalar kadar soğumasını bekleyin. Papatya özü rengini de kaynama ile beraber vermeye başlayacaktır.

Soğuyan papatya suyu ile saçınızın tamamını ya da açılmasını istediğiniz bölgelere uygulayabilirisiniz. Sonrasında güneşe çıkarak saçınızın kurumasını bekleyin. Eğer uygulamayı kış ayın da yapıyorsanız saçınızı papatya suyu ile ıslattıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Elbette güneşin etkisi ile saç tonunda yalanan açılma daha fazla olmak ile beraber saç kurutma makinesi ile de açılma yaşamanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir