Ünlüler Nasıl Formda Kalıyor?

Formda Kalmanın Sırları Nelerdir?

Ünlülerin birçoğu medya önünde bulundukları için formlarına dikkat etmek zorundadırlar. Çoğu zaman fit görünümleri sayesinde rol almak, sunuculuk yapmak gibi işler almaktadır. Bu yüzden hayatlarında daim olan bir beslenme ve spor programları yer almaktadır. Peki, bu kişiler hangi programları uygulamaktadır? Yazımızda bazı ünlülerin bu konuda programları aşağıda belirtilmiştir. Okuyuculara pratik bilgiler sağlama konusunda destek olacaktır.

Formda Kalan Ünlüler

Çağla Şikel: Anne olan Çağla Şikel, sürekli dengeli bir diyet programı içerisinde olduğunu belirtmektedir. Karbonhidrat ve protein tüketimi konusunda ısrarcı olan eski manken, gün içerisinde enerjik olmasını karbonhidrat tüketimine bağlamaktadır. Yeterli karbonhidrat tüketimi sağlayamaması halinde daha düşük bir potansiyeli olduğunu vurguluyor. Protein kaynakları olarak süt, yumurta, peynir, yoğurt ve et tüketmektedir. Vücuduna faydalı olan gıdalar tüketme konusunda dikkati elden bırakmamaktadır. Her programda olduğu gibi arada yapılan daha az faydalı gıdaları da tüketiyor fakat günün devamında uyguladığı programa bağlılık ve spor bu durumu tolere etmektedir. Su, Çağla Şikel için kilit noktadır. Bir hafta içerisinde yürüyüş, ağırlık çalışması ve Pilates yaparak spor programını tamamlamaktadır. Spor yapılamadığı zamanlarda en kötü ihtimal günlük on bin adım atılması gerektiğini vurgulamaktadır.

İvana Sert: İvana Sert için kilo vermek, programa uymak ve disiplinli olmaktan geçmektedir. Onun için kilit nokta ekmeği hayatından çıkarmasıdır. Yürüyüş, kardiyo ve pilates formda kalması için yaptığı sporlardır. Günlük on kilometre yürüyüş yaptığını belirtmektedir. Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslendiğini söyleyen İvana Sert, proteini ve karbonhidratı farklı öğünlerde tükettiğini belirtmektedir. Et ve balık öncü gıdaları arasında yer almaktadır. Sağlıklı gıdalar tüketen İvana Sert, şekerli ürünleri sevmemektedir. Zayıflamak isteyen insanların geç saatte yemek yememesi gerektiğini vurguluyor. Toksinlerden arınmak için çeşitli detoks çayları içmektedir.

Yasemin Özilhan: Kilo vermek amacı dışında mevcut formunu korumak için bir programı olduğunu belirten Yasemin Özilhan, makarna, kek ve tatlı gibi gıdalardan uzak durmaktadır. Onun için kilit nokta, kahvaltı öğünün atlanmamasıdır. Öğün atlamanın uyku öncesi acıkma durumu yarattığını belirtmektedir. Hayatında tatlıya yer vermeyen Yasemin Özilhan, hurma tüketerek bu açığını kapatmaktadır. Geç saatte yemek yenmemesini düşünen oyuncu, bolca su ve soda tüketmektedir. Haftanın dört günü özel hocası ile crossfit ve kick boks programı olduğunu belirtmektedir.

Can Yaman: Spora önem veren Can Yaman, özel hoca ile programlarını sürdürmektedir. Antrenman süresince disiplinin önemine değinmektedir. Yağ yakımı açısından antrenman hareketleri arasını kısa tutmaktadır. Vücut ağırlığı, şınav, mekik ve dambıl eşliğinde sporunu tamamlamaktadır. Haftanın bir günü dışında her gün spor yapmaktadır. Sabahları yulaf, yumurta ve fıstık ezmesi tüketmektedir. Öğle öğünü bol protein, akşam öğünleri ise yeşillik ve bol su tüketmektedir.

Program Oluşturmadan Önce Yapılması Gerekenler

Birçok ünlü kendi programlarını oluştururken özel hoca veya spor salonları eşliğinde hayatını sürdürmektedir. Siz de böyle bir program oluşturmadan önce mutlaka yaşam tarzınıza ve sağlığınıza göre liste oluşturmayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir