Yengeç Burcu Neden Duygusal

Astroloji Nedir?

Astroloji nedir sorusunun cevabını özetleyecek olursak; Astroloji, gezegen ve yıldızların insanlar üstündeki etkisi hakkında yorumlamalarda bulunan bir bilim dalıdır şeklinde bir ifadede bulunabiliriz. Astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Astroloji  kaderdir düşüncesi yanlıştır, her şey insanın kendi elindedir. Astroloji ancak dönemleri inceleyip, fırsat olarak değerlendirilen alanları, şanslı anları, doğum haritanızda olup sizi kısıtlayan ve zorlayan alanları bununla beraber gecikmeleri göstermektedir. Nasıl hareket edip neler yapacağınız sizin iradenize kalmış bir durumdur. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı şanslı dönemlerde eğer hiçbir şey yapmadan oturursanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde  tam tersi durum için de yani gezegenlerin zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde de gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukların üstesinden gelebilir farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç, Zodyak’ın 4.burcu olmakla beraber ruhun maddi ve akli alanlarının ötesinde duyguların, içgüdülerin ortaya çıktığı ilk alan olmaktadır. Ayın yönettiği bu burç üreme ve annelik içgüdüsü başta olmak üzere pek çok temel içgüdüyü içerisinde barındırmaktadır. Bazı duygu ve içgüdüleri dış dünyadan neredeyse tamamen izole edilmiş gibidir. Yengeç, içsel benliğin son katmanıdır. Onların dünyasının ham maddesi duygulardır diyebiliriz. Bu duygular aracılığıyla Yengeç, içsel dünyanın farklı boyutlarına etki ederler. Gelişmiş duyarlılıklarından dolayı bilincin farklı bir boyutunu keşfedebilmektedirler. Yani hayatın amacı olan ”Hissetmek” olgusunu. Akıldan çok hislerle yol bulmaktadırlar.

İnsanlığın doğuşunun burcu sayılan Yengeç’ler, yaşamla ölüm sırlarını kendinde birleştirdiği için psişik açıdan da güçlü bir hassasiyete, medyumsal bir yapıya ve derin sezgilere sahiptirler. Yengeç’lerin karşıtlıkların burcu olduğunu söyleyebiliriz. İyilik ve kötülük, melankoli ve coşku, üzüntü ve sevinç. Bir yengeç için bu duygular gece ile gündüz gibi birbiri ardına gelebilir.

Yengeç insanları  evlerine ve yuvalarına oldukça düşkündürler bu yüzden aileyi var etmek ve bir arada tutmak gibi özelliklere sahiptir. Şefkat ve sevecenlik duyguları herkese ve her şeye yansımaktadır. Her ne kadar davranış şekillerinde değişken tavırlar sergileseler de esasında Yengeçler muhafazakar bir yapı taşımaktadırlar.

Kibar, hassas, sempatik, oldukça merhametli, hayal gücü yüksek, annelik ve babalık duyguları çok gelişmiş, vatansever, ailesine düşkün, ısrarlı ve tuttuğunu koparan Yengeç’ler becerikli ve iyi eş olmaya uygun bireylerdir. Fakat aşırı duygusallıkları çoğu zaman başlarına dert açar. En belirgin özellikleri ise değişkenlikleridir.

Yengeç’lerin en büyük özelliği, ruhsal olarak kendileriyle barışık olmalarıdır. Bu iç barışı korumak ve kimseye yıktırmamak konusunda oldukça kararlılardır. Yengeç’ler öyle kolayca her olaya karışmak müdahalede bulunmak istemezler. Bir soruna yalnızca kendi varlığını tehdit edecek veya hareketlerini kısıtlayacak hale geldiğinde el atarlar.

Yengeç Burcu Neden Duygusaldır?

Yengeç’ler oldukça değişken duygu durumlarına sahip olan kişilerdir. Duygularını tamamen uçta yaşarlar; ya çok sevinçlilerdir ya da ölümcül seviyede üzüntülü. Yengeç’ler arkadaşlarına, ailelerine ve sevdikleri, güvendikleri insanlara çok bağlı ve düşkündürler. Bu yüzden onlara karşı duvarları yoktur. Hassas bir yapıya sahip olmaları ve hislere daha fazla önem vermeleri ise onları oldukça duygusal bireyler haline getirmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir