Hangi Tarz Ev Dekorasyonu?

Evler insanların tüm yaşam alanlarını geçirdiği alanlardır insanlar burada uyur ve tüm ihtiyaçlarını giderirler bunun için de evler hayatımızın merkezinde yer alır. Bunun bilincinde olup evlerimizi tamamen kendimize göre tasarlamalıyız eğer bunu yapmazsak evde kendimizi huzursuz hissedebilir. Kimse kendi evinde böyle bir durumda olmak istemez. Evler bakım ister ve evin tamirat işleri zamanında yapılmalıdır eğer yapılmazsa ileride daha da işler birikir ve hem maddi olarak hem de evdeki konfor açısından olumsuz sonuçlar doğar bunun önüne geçmek için evi ihmal etmemek gerekir. En çok da aile üyeleri arasında işbirliği yapılırsa bu durumlar çok daha az yorucu hale gelir ve sorumluluk bilinci de gelişir. Bunun dışında evin iç görünümü de çok önemlidir ve bu da zevklere göre belirlenir. Bireyler tamamen zevklerine uygun eşyalar ve boyalar seçebilir. Onun dışında süs eşyaları da eve farklı bir hava katar ve evi daha güzel gösterir

Evler nasıl dizayn edilmelidir?

Evler dizayn edilirken evin büyüklüğü çok önemlidir. Daha geniş evler için daha çok mobilya ve beyaz eşya gerekebilir ve büyük evlerde masraf durumları da kabarık olur. Bunun için kişi sayısına en uygun ev belirlenmelidir. Eğer tek yaşayan biri için ev dizaynı yapılacaksa eşyalar yeteri kadar alınmalı daha ufak bir ev tercih edilmelidir dar evlerde açık renkler odayı ve evi daha aydınlık gösterecektir. Küçük banyo ve tuvalet var ise duvarlara mavi desenler verilebilir böylece daha ferah ve temiz bir görünüm elde edilir. Aile için ev dizayn edilecekse daha çok çocuklar için zararlı olmayan tehlikeli unsurlar uzaklaştırılmalıdır böylece daha güvenli bir eve sahip olunur. Yatak odası içinse tamamen zevkler ön plana çıkar bunun içinde renklerle işe başlanmalı ve uyumlu mobilyalar, süs eşyaları alınmalıdır. Aydınlatmada çok önemlidir gözlere zarar vermeyen ışıklar tercih edilmelidir. Çocuk odalarında loş ışık yerine ders çalışmaya uygun olması için daha canlı ışıklar tercih edilmelidir böylece daha verimli bir ders çalışma ortamı oluşur. Yemek odası veya salon içinse daha gösterişli eşyalar tercih edilebilir. Tabi ki sade ve göz yormayan dizaynlar da her zaman tercih edilebilir.

Belirli bir dizayn olmak zorunda mı?

Hayır, ev de yaşayacak olan sizlersiniz bu unutulmamalı ve insan nasıl rahat ediyorsa öyle bir dizayn yapılmalıdır. Daha pratik ürünler kullanmak daha az ev işi açısından kolaylık oluşturabilir bunun için katlanan ve kaldırılan mobilyalar tercih edilebilir. Tabi ki evde dekorasyon yapılırken destek de alınabilir sırf bunun için düzenlene dergiler ve uzmanlar bulunmaktadır. Tüm bunlar için belirli bir fiyat da belirlemelisiniz her bütçeye göre ev dizaynı yapılabilir. Daha kalabalık evler için birden fazla katlı evler de tercih edilebilir bunun içinde ayrı ayrı oda dizaynları yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir