Yeni Evleneceklere Mobilya Seçimi İçin Tüyolar

Yeni evlenecek olan çiftler için en heyecanlı dönemlerden biri hiç şüphesiz ev dekorasyonudur. Beraber yaşayacakları yuvalarına bir şeyler almaya başlamak her zaman çok mutlu edici olmuştur. Çiftler bu süreç esnasında hayallerine kapılarak yanlış tercihlerde bulunabilirler. Özellikle fiyat konusunda sıkıntı yaşayarak kalitesiz ve kısa ömürlü mobilyalara yönelebilirler. Ancak hem kalite hem de bütçeye uygun fiyata sahip mobilyalar tercih edilmelidir.

Stili Belirleyin

Mobilyaları alırken klasik mi modern mi yoksa spor mu olacak önce buna karar verin. Eğer stilinizi belirlemezseniz ortaya çok karışık bir görüntü çıkacaktır, bütünlük oldukça önemlidir. Yeni evlenecek çiftler tüm bu güzelliklerin içinde kendilerini kaybetmemelidir ve bir bütünlük oluşturmaya çalışmalıdır. Salonda kullanılacak tüm mobilyalar modernse yatak odası spor olabilir. Odalar arasında farklı tarzlar kullanmak sorun oluşturmayacaktır.

Uzun Ömürlü Olmasına Dikkat

Yeni evlenecek olan çiftler genelde uzun ömürlü olmasına pek fazla dikkat etmezler, daha çok güzelliğini önemserler. Ancak uzun ömürlü olması oldukça önemli bir ayrıntıdır, kaliteli parçalar tercih edilmelidir. Kolay kolay çizilmemeli ve kırılmamalıdır. Özellikle beyaz renk tercih ediliyorsa bakımının çok zor olacağı unutulmamalıdır. Kaliteli marka ürünler tercih edilmelidir ki, ileride sıkıntı yaşanmasın. Güvenilir mağazalardan alınan mobilyalar bozulsa dahi irtibata geçecek yetkili bir kişi mutlaka olacaktır.

Kullanışlı Olmalı

Alınacak mobilyalar kullanışlı olmalıdır, aldıktan sonra bir kenara atılacak olan mobilya sadece para israfı olacaktır. Bu yüzden bir şey alınırken kullanılabilir mi diye düşünülmelidir, almadan önce evin ihtiyaçları ve yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin salon fazla geniş değilse büyük bir koltuk takımı kesinlikle olamayacaktır, ölçümlere çok dikkat edilmelidir. Yeni evli olacakları için temizlik gibi bazı konularda daha fazla tecrübeli olmaları gerekebilir bu yüzden temizliği kolay olan ürünler tercih edilmelidir.

Birbirlerinin Fikirlerini Almaları Gerekir

Mobilya alırken sadece tek bir kişi seçmemelidir, iki kişide konuya ortak olmalıdır. İlk defa beraber yaşayacakları için ilk başta uyum sorunu yaşanabilir ancak birbirlerinin fikirlerini alarak, neyi sevip sevmediğini sorarak bunun üstesinden gelebilirler, örneğin dolap alımında kıyafetlerinin ne kadar olduğu göz önünde bulundurulmalı, çiftler bunun üzerinde anlaşmaya varmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir