Zayıflamaya Yardımcı Lifli Besinler

Sağlıksız ve düzensiz belenme ya da hareketsiz yaşam sonrasında alınan kilolar bir zaman sonrasında sizi rahatsız eder. Hareketlerinizde kısıtlama getiren kilolarınız aynı zamanda birçok giyiminizi de artık bedeninize uygun olmaması sebebi ile farklı giyimler eyer vermenize sebep olur. Bu sebep ile düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığını tekrar edinmeniz gerekir. Sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığını edinirken ise hem metabolizmayı hızlandıracak hem de yağ yakılmasına destek olacak olan besinleri tüketmeniz daha rahat kilo vermenize de etki eder.

kalıcı diyet

Zayıflama seçimlerinizde birkaç kilo vermek için lif içeriğine sahip olan besinlere yönelebilirsiniz. Bu sayede metabolizmanız hızlanarak istediğiniz kiloya kısa sürede dönüş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kalori açısından besinlere yer vererek hem sağlıklı hem de doyurucu olan bir alışkanlığı da edinmeniz mümkün.

Mercimek

Lif açısından oldukça zengin olan mercimek zayıflamanızda da size destek olur.

Patlıcan

Düşük bir kaloriye sahip olan patlıcan tüketiminde az yağ kullanımına ya da yağsız kullanıma yer açabilirsiniz. Fırında ince doğranmış patlıcanı cips gibi atıştırmalık olarak tüketmeniz mümkün.

Yeşil Elma

Tüm diyet uygulamalarında yer alan yeşil elma az kaloriye sahip olmasının yanı sıra kilo vermenizde de yardımcı bir besindir.

Erik

Düşük kaloriye sahip olan erik lif açısından da zengindir. Bu sebep ile tüketiminde aşırıya kaçmamanız önerilir.

Marul

Yaprağı 3 kalori olan marulu salata diğer sebzeler ile karıştırarak olarak tüketebilirsiniz.

Leave a Reply