Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Baş ağrısı kadın, erkek fark etmeksizin her birimizin en önemli problemlerinden bir tanesidir. Bazı zamanlarda gün boyunca çektiğimiz baş ağrısından kurtulmak için her birimiz onlarca yönteme başvuruyoruz. Kimisinin daha şiddetli boyutlarda yaşadığı baş ağrısı migrene bile dönebiliyor. Peki migren ya da baş ağrısından kurtulmak için ilaçsız bir şekilde gerçekleşebilir mi? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ilaçsız bir şekilde baş ağrısından kurtulmanın yöntemlerinden kısaca bahsetmek istedik. Dolayısıyla bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

baş
baş

Doğal Yöntemlerle Baş Ağrısına Son Ver

Siz değerli okuyucularımıza ilk tavsiyemiz limon olacak. Limon aromaterapi özelliğine sahip bir meyvedir. Bu yüzden de baş ağrısına iyi geliyor. Bir parça limonun elinizde oluşturarak almanıza ve yüzünüze yavaş yavaş sürün. İnanın bu işlem çok basit ama oldukça etkilidir.  Limonu adeta bir mucize olarak değerlendirebiliriz.

baş ağrısı
baş ağrısı

Yine streste baş ağrısını tetikleyen en önemli hususlardan biridir. Eğer baş ağrısı yaşamak istemiyorsanız stresten uzak durmak zorundasınız. Çünkü stres kaslarımızı sertleştirir ve özellikle boyun ve baş ağrısına sebep olur. Eğer yoğun stres içerisinde bir yaşama sahipseniz yastığınıza bir kaç damla lavanta yağı damlatıp uyumanızı tavsiye edebiliriz.

Son tavsiyemiz ise sıcak duş olacak. Çünkü sıcak duş size gevşeme hissi verecek. Veyahut ayaklarınızı da sıcak su doldurduğunuz bir kapta bekletmeniniz de işe yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir