Cinsel Yaşamınızı Güçlendirecek İpuçları

Genel sağlık, genel yaşam biçimi ve cinsel tatmin arasında önemli bir ilişki olduğunu artık herkes kabul ediyor. Bazı araştırmalar obezite ilgili kilo sorunlarının ve belirli fiziksel koşulların cinsel dürtüleri etkilediğini ortaya koyuyor. İyi haber şu ki liberodan güçlenmek için bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu değişiklikler şunları içeriyor:

cinsel ilişki
cinsel ilişki

Cinsel Hayatınızı Canlandırmak için 5 Öneri

1- Eğer fazla kiloluysanız, cinsel hormonları uyarmak için biraz kilo verin. Kalorisi yüksek gıdaların kolesterol ve kan şekeri düzeylerini artırdığını biliyorsunuz. Tahıllar, meyveler, fındık, sebze ve yağsız süt ürünleri gibi sağlıklı besinler seçin.

2 -Düzenli olarak egzersiz yapın. Kalbini güçlendirmek ve dayanıklılığını artırmaya yardımcı, bir kaç yüksek yoğunluklu spor rutinleri oluşturun. Güçlü antrenman vücudunuzu günlük aktivitelerinizi (cinsiyet dâhil) karşılayacak kadar güçlü tutmak için iyi bir fikirdir.

3 -Yeterince dinlenin. Gücünüz tükendiğinde aşk havasında olmak zordur!

4- Olumlu düşünün, vücudunun boyutu ne olursa olsun kabul et ve şehvetliliğine inan.

cinsellik
cinsellik

5- İhtiyacınız olursa yardım alın: Yaşam biçimindeki küçük değişiklikler “kendi kendini telkin” ile birlikte hem süreklilik hem de arzuyu iyileştirmek için uzun bir yol kat edebilir, ancak hala cinsel sorunlar yaşıyorsanız, profesyonel yardım almanız iyi olabilir.

Cinsel sorunlar doğal olarak fiziksel ya da psikolojik olabilir ve hem erkek hem de kadınları etkileyebilir. Sorunlar devam ederse ya da sizin ya da eşiniz için sıkıntıya neden olursa, değerlendirme ve tedavi için doktorunuzu görme vaktidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir